پس از ۲ بار لغو اجرای حکم اعدام، تلاش‌ها برای جلب رضایت خانواده غزاله ادامه دارد

بیم و امید «آرمان» در زندان

جام جم گزارش می دهد

آرمان در یک قدمی اجرای قصاص

آرمان که به اتهام قتل غزاله در زندان به سر می‌برد، با تایید حکم قصاصش در دیوان‌عالی کشور در یک قدمی چوبه‌دار قرار گرفت. او پیش از این یک بار پای چوبه‌دار رفته‌بود که اولیای‌دم به او مهلت دادند.
کد خبر: ۱۳۰۵۶۱۵
به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از روزنامه جام‌جم، رسیدگی به این پرونده‌جنجالی از ۱۲بهمن ۹۲ و همزمان با ناپدید شدن مرموز دختر ۱۹ساله‌ای به نام غزاله آغاز شد. بررسی‌های پلیسی نشان داد، او آخرین بار به دیدن پسر ۱۸ساله‌ای به نام آرمان رفته‌بود. آرمان که قصد ازدواج با غزاله را داشت، چند روز بعد احضار و با کشف سرنخ‌هایی از درگیری در اتاقش بازداشت شد.   آرمان در تحقیقات منکر قتل غزاله شد و گفت: غزاله هنگام ترک خانه، پایش در راه پله‌های سر خورد و سرش به پله‌ها برخورد کرد. از ترس پیکر او را داخل چمدانی گذاشته و در سطل زباله انداختم.
 
آرمان در یک قدمی اجرای قصاص
با توجه به این‌که اعترافات آرمان با واقعیت کشف‌شده در صحنه منطبق نبود، بازجویی‌ها از او ادامه پیدا کرد که در ادامه به قتل اعتراف کرد؛ اما جست‌وجوها برای یافتن جسد دخترجوان بی‌نتیجه ماند.
آرمان در شعبه‌چهارم دادگاه‌کیفری یک استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد و قضات دیوان‌عالی کشور حکم را تایید کردند. سال گذشته نام آرمان در فهرست اجرای حکم قرارگرفت اما چند دقیقه قبل از اجرای حکم توانست از اولیای دم فرصت بگیرد. در ادامه نیز درخواست اعاده‌دادرسی داد که با این درخواست موافقت شد.
شهریور امسال آرمان باردیگر در شعبه‌پنجم دادگاه‌کیفری‌یک استان‌تهران و به ریاست قاضی بابایی پای میزمحاکمه قرار گرفت. در این جلسه نماینده‌دادستان در خصوص شبهات پرونده گفت: متهم به قتل اعتراف‌کرده و حتی به یکی از دوستانش هم گفته‌بود مرتکب قتل شده‌است. موضوع دفترچه‌بیمه و دانشگاه مقتول هم بررسی و مشخص شد، غزاله زنده نیست.
در ادامه پدر و مادر غزاله دوباره درخواست قصاص قاتل دخترشان را مطرح کردند. وقتی نوبت به آرمان رسید، او با رد اتهام قتل‌عمدی گفت: من و غزاله مشکلی با هم نداشتیم. آخرین بار بعد از خداحافظی متوجه سقوطش در راه‌پله‌ها شدم. آن زمان سنم کم بود و به فکرم نرسید با اورژانس تماس بگیرم. بدون این‌که متوجه کارهایم باشم، پیکرش را داخل کیسه‌ای گذاشته و داخل سطل زباله انداختم.
پس از دفاعیات متهم و وکیل‌مدافعش، قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شده و آرمان را مقصر دانسته و حکم به قصاص دادند. با اعتراض او به حکم مجازاتش، پرونده دوباره به دیوان عالی کشور ارسال شد که قضات دیوان‌عالی کشور حکم قصاص را تایید کردند.  آرمان در صورتی که نتواند رضایت اولیای دم را کسب کند، دوباره پای چوبه‌دار می‌رود.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها