jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۳۰۱۵۸۱   ۲۹ دی ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۷

رادیو فرهنگ نخستین نمایشگاه مجازی کتاب را پوشش رسانه ای داده و همراه ناشران و برگزار کنندگان نمایشگاه برای مردم رویدادهای مهم را اطلاع رسانی می کند.

نمایشگاه مجازی کتاب روی موج رادیو فرهنگ

 

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از رادیو ایران، علیرضا حبیبی مدیر رادیو فرهنگ گفت: رادیو فرهنگ در برنامه های مختلف به حوزه کتاب توجه دارد به ویژه در گروه کتاب این شبکه رادیویی در معرفی نویسندگان، کتاب ها ‌و ناشران اهتمام داریم.

وی ادامه داد: در این گروه برنامه سازی شکل های مختلفی برای ترویج کتاب و کتابخوانی در قالب برنامه های رادیویی در نظر گرفته ایم که نقد و بررسی کتاب، پوشش رسانه ای اخبار مربوط به کتاب و کتابخوانی از جمله کودک و نوجوان، بزرگسالان و دانشگاهیان و حوزویان، معرفی مروجان کتاب، مسابقه کتابستان و تاکید ویژه برنامه «هفت اقلیم» بر کتاب و کتابخوانی از جمله آنهاست.

حبیبی اعلام کرد: با توجه به شیوع کرونا و عدم امکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران امسال برای نخستین بار این نمایشگاه مجازی و در سطح وسیع تر یعنی کل کشور برگزار میشود و رادیو فرهنگ نیز چون گذشته برای ترویج فرهنگ کتابخوانی این رویداد بزرگ فرهنگی را حمایت رسانه ای می کند.

مدیر رادیو فرهنگ تصریح کرد : این شبکه رادیویی از اول بهمن ماه با شروع نخستین نمایشگاه مجازی کتاب در تمامی برنامه های زنده به مدت ۱۰ دقیقه به اطلاع رسانی رویدادهای مرتبط با این نمایشگاه می پردازد
وی همچنین از راه اندازی رادیو کتاب ویژه پشتیبانی و‌اطلاع رسانی نمایشگاه مجازی کتاب خبر داد
علیرضا حبیبی یکی از دغدغه های برنامه سازی در رادیو فرهنگ را توجه به فرهنگ کتابخوانی و معرفی آثار مناسب برای شنوندگان دانست و گفت :با توجه به شیوع کرونا امکان برگزاری فیزیکی نمایشگاه کتاب به علت منع تجمع وجود نداشت و امسال این رویداد بزرگ مجازی برگزار می شود و رادیو فرهنگ آن را حمایت رسانه ای می کند.

وی ادامه داد: علاوه بر اختصاص ۱۰ دقیقه ویژه نمایشگاه کتاب در برنامه های زنده برنامه هفت اقلیم گروه کتاب نیز هر روز ساعت ۱۷ به طور ویژه به رویدادهای نمایشگاه می پردازد.

حبیبی گفت: دیگر گروه های برنامه ساز رادیو فرهنگ جز گروه کتاب نیز به ویژه پخش این شبکه رادیویی برای دسترسی همگان به ویژه افرادی که دسترسی به اینترنت ندارند و با شماره های اعلام شده از سوی مسئولان برگزار کننده قصد خرید دارند در حوزه مشاوره و اطلاع رسانی به مردم همراه آنها می شود.

مدیر رادیو فرهنگ در پایان خاطر نشان کرد: تجربه برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب می تواند با همیاری رسانه ای یک رویداد موفق باشد تا همه مردم در هرکجا با هر امکانی بتوانند از خدمات ارائه شده در این نمایشگاه استفاده کنند و رادیو فرهنگ هم تلاش می کند در ازتباط با ناشران و نویسندگان با معرفی کتاب ها آنها را برای انتخابی شایسته و خریدی رضایتبخش یاری رساند. 
گفتنی است نمایشگاه مجازی کتاب از یکم تا ششم بهمن ماه برگزار می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر