jamejamsima
سیما نماهای ماندگار کد خبر: ۱۳۰۱۳۸۵   ۲۷ دی ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۴

حمید گودرزی گفت: در سریال «روزهای ابدی» یک نقش واقعی را ایفا می کنم و داستان در برهه از تاریخ می گذرد که تجربه ای نسبت به آن نداشتم.

به گزارش جام جم آنلاین، «حمید گودرزی» بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با فارس، درباره ویژگی‌های نقش «نفیسی» گفت: سریال «روزهای ابدی» یکی از آثار تاریخی به شمار می‌آید که شخصیت‌های آن اکثرا بر اساس واقعیت‌ها هستند و رفرنس تاریخی دارند.

وی ادامه داد: نقش «نفیسی» که من آن را بازی می‌کنم، یکی از افراد امین دکتر چمران در آن برهه تاریخی بوده و دکتر به نفیسی خیلی اطمینان داشته است. نفیسی به عنوان یک فرد امین از ماموریت‌ها و اطلاعاتی که در اختیار دکتر چمران قرار می‌گرفته، مطلع بوده است.

گودرزی ادامه داد: ساواک در آن دوره بر اساس ماموریتی که برایش تعریف شده بود تا افراد را تخریب کند، انگی را به نفیسی می‌زند و نفیسی را به گونه‌ای جلوه می‌دهد که اشرافی‌گری داشته و با ساواک همکاری می‌کرده است. بعد از انقلاب و برچیده شدن ساواک مشخص می‌شود پرونده نفیسی کاملا پاک بوده و به همکاری‌اش با انقلاب ادامه می‌دهد.

گودرزی درباره شناختش از آن مقطع انقلاب و مطالعه در این حوزه گفت: در آن برهه تاریخی به دلیل سن و سال کم (متولد 56) شناخت چندانی نمی‌توانم به شخصه داشته باشم اما برای رسیدن به نقش در دفتر جلساتی داشتیم. با حضور جواد شمقدری (کارگردان) و محسن علی اکبری (تهیه‌کننده) درباره آن مقطع زمانی به بحث می‌نشستیم. سوالاتی را که داشتیم به عنوان نسلی که آن دوره را تجربه نکردیم و قرار بود بازی کنیم مطرح می‌کردیم و دوستان با سعه صدر توضیح می‌دادند تا بتوانیم در هنگام اجرا دقیق پیاده کنیم که خواسته کارگردان برآورده شود.

بازیگر مجموعه پرطرفدار «مسافری از هند» در ادامه گفت: تصویربرداری این سریال نزدیک به سه سال طول کشید که بازی من نزدیک به یک سال و چند ماه به طول انجامید. لوکیشن‌های متفاوتی داشتیم که در بیش از ۵۰۰ لوکیشن جابجایی داشتیم؛ از دورترین روستاهای کشور کار کردیم تا در قلب تهران که در سریال کاملا مشهود است. با صحبت‌هایی که داشتم به نظرم نتیجه کار خوب است و امیدوارم مخاطب هم با دیدن این سریال این برهه تاریخی را بیشتر بشناسد.

وی در خاتمه تاکید کرد: کار با آقایان علی‌اکبری و شمقدری تجربه خوبی بود. اوایل کار چیزهایی را می‌شنیدیم که وقتی وارد کار شدیم فضای کار بسیار دوستانه و عالی بود. همه بچه‌های گروه زحمت کشیدند و از جان خود مایه گذاشتند؛ امیدواریم مخاطب ببیند و لذت ببرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر