jamejamsima
سیما نماهای ماندگار کد خبر: ۱۳۰۱۳۸۵   ۲۷ دی ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۴

حمید گودرزی گفت: در سریال «روزهای ابدی» یک نقش واقعی را ایفا می کنم و داستان در برهه از تاریخ می گذرد که تجربه ای نسبت به آن نداشتم.

به گزارش جام جم آنلاین، «حمید گودرزی» بازیگر نام‌آشنای سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با فارس، درباره ویژگی‌های نقش «نفیسی» گفت: سریال «روزهای ابدی» یکی از آثار تاریخی به شمار می‌آید که شخصیت‌های آن اکثرا بر اساس واقعیت‌ها هستند و رفرنس تاریخی دارند.

وی ادامه داد: نقش «نفیسی» که من آن را بازی می‌کنم، یکی از افراد امین دکتر چمران در آن برهه تاریخی بوده و دکتر به نفیسی خیلی اطمینان داشته است. نفیسی به عنوان یک فرد امین از ماموریت‌ها و اطلاعاتی که در اختیار دکتر چمران قرار می‌گرفته، مطلع بوده است.

گودرزی ادامه داد: ساواک در آن دوره بر اساس ماموریتی که برایش تعریف شده بود تا افراد را تخریب کند، انگی را به نفیسی می‌زند و نفیسی را به گونه‌ای جلوه می‌دهد که اشرافی‌گری داشته و با ساواک همکاری می‌کرده است. بعد از انقلاب و برچیده شدن ساواک مشخص می‌شود پرونده نفیسی کاملا پاک بوده و به همکاری‌اش با انقلاب ادامه می‌دهد.

گودرزی درباره شناختش از آن مقطع انقلاب و مطالعه در این حوزه گفت: در آن برهه تاریخی به دلیل سن و سال کم (متولد 56) شناخت چندانی نمی‌توانم به شخصه داشته باشم اما برای رسیدن به نقش در دفتر جلساتی داشتیم. با حضور جواد شمقدری (کارگردان) و محسن علی اکبری (تهیه‌کننده) درباره آن مقطع زمانی به بحث می‌نشستیم. سوالاتی را که داشتیم به عنوان نسلی که آن دوره را تجربه نکردیم و قرار بود بازی کنیم مطرح می‌کردیم و دوستان با سعه صدر توضیح می‌دادند تا بتوانیم در هنگام اجرا دقیق پیاده کنیم که خواسته کارگردان برآورده شود.

بازیگر مجموعه پرطرفدار «مسافری از هند» در ادامه گفت: تصویربرداری این سریال نزدیک به سه سال طول کشید که بازی من نزدیک به یک سال و چند ماه به طول انجامید. لوکیشن‌های متفاوتی داشتیم که در بیش از ۵۰۰ لوکیشن جابجایی داشتیم؛ از دورترین روستاهای کشور کار کردیم تا در قلب تهران که در سریال کاملا مشهود است. با صحبت‌هایی که داشتم به نظرم نتیجه کار خوب است و امیدوارم مخاطب هم با دیدن این سریال این برهه تاریخی را بیشتر بشناسد.

وی در خاتمه تاکید کرد: کار با آقایان علی‌اکبری و شمقدری تجربه خوبی بود. اوایل کار چیزهایی را می‌شنیدیم که وقتی وارد کار شدیم فضای کار بسیار دوستانه و عالی بود. همه بچه‌های گروه زحمت کشیدند و از جان خود مایه گذاشتند؛ امیدواریم مخاطب ببیند و لذت ببرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر