title
آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۸۸ میلیون و۵۰۶ هزار و ۵۶۴ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۹۰۶ هزار و ۷۷۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
کد خبر: ۱۳۰۰۳۵۹

به گزارش جام جم آنلاین، بنابر تازه‌ترین آمارها همچنین تاکنون ۶۳ میلیون و ۶۱۴ هزار و ۸۴۸ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید ۱۹ که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۲.۱میلیون مبتلا و بیش از ۳۷۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید ۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید۱۹ در برزیل هم بیش از ۷.۹ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در انگلیس نیز از ۷۸ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشور های اروپایی داشته است.

به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۷۷ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از انگلیس در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۶ هزار، روسیه بیش از ۶۰ هزار و ایران نیز بیش از ۵۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۱ هزار، کلمبیا با بیش از ۴۵ هزار و آرژانتین با بیش از ۴۴ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۲ میلیون و ۱۳۲ هزار و ۴۵ مبتلا، ۳۷۴ هزار و ۱۲۴ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۴۱۴ هزار و ۴۴ مبتلا، ۱۵۰ هزار و ۶۰۶ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۹۶۱ هزار و ۶۷۳ مبتلا، ۲۰۰ هزار و ۴۹۸ قربانی

۴. روسیه: سه میلیون و ۳۳۲ هزار و ۱۴۲ مبتلا، ۶۰ هزار و ۴۵۷ قربانی

۵. انگلیس: دو میلیون و ۸۸۹ هزار و ۴۱۹ مبتلا، ۷۸ هزار و ۵۰۸ قربانی

۶. فرانسه: دو میلیون و ۷۲۷ هزار و ۳۲۱ مبتلا، ۶۶ هزار و ۸۴۱ قربانی

۷. ترکیه: دو میلیون و ۲۹۶ هزار و ۱۰۲ مبتلا، ۲۲ هزار و ۲۶۴ قربانی

۸. ایتالیا: دو میلیون و ۲۲۰ هزار و ۳۶۱ مبتلا، ۷۷ هزار و ۲۹۱ قربانی

۹. اسپانیا: دو میلیون و ۲۴ هزار و ۹۰۴ مبتلا، ۵۱ هزار و ۶۷۵ قربانی

۱۰. آلمان: یک میلیون و ۸۶۹ هزار و ۳۰۶ مبتلا، ۳۹ هزار و ۲۵۸ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها