jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۹۵۱۰۸   ۲۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۱۲

شاید باور کردنی نباشد، اما خوراکی‌هایی هستند که نه تنها به عنوان غذا‌های مغزی در نظر گرفته می‌شوند، بلکه طبق یک مطالعه جدید، برخی از غذا‌های مورد علاقه شما حتی می‌توانند افت شناختی شما را کاهش دهند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از انتخاب ،نتایج تحقیقی از دانشگاه ایالتی آیووا که در شماره نوامبر سال ۲۰۲۰ مجله بیماری آلزایمر منتشر شده است، تأثیرات مواد غذایی را بر مغز ما طی سال‌ها بررسی کرده است. این مطالعه شامل بررسی داده‌های جمع آوری شده قبلی از ۱، ۷۸۷ بزرگسال در انگلیس در سنینی مختلف از ۴۷ تا ۷۷ سال بود، که در مورد عادات غذایی و آشامیدنی خود در مراحل مختلف زندگی اطلاعات خاصی ارائه دادند.

به طور خاص، این اطلاعات شامل مقدار مصرف هر فرد از میوه‌های تازه، میوه‌های خشک، سبزیجات و سالاد خام، سبزیجات پخته شده، ماهی روغنی، ماهی بدون چربی، گوشت فرآوری شده، مرغ، گوشت گاو، پنیر، نان، غلات، چای و قهوه بود. از شرکت کنندگان خواسته شد تا در سه مرحله مختلف بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰، ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶، آزمون ارزیابی چند گزینه‌ای که منعکس کننده درک، حل مسئله و استدلال است را انجام دهند.

هنگامی که این نمرات آزمون با داده‌های مربوط به آنچه هر شرکت کننده در آن زمان می‌خورد و می‌نوشید ترکیب شد، محققان توانستند ارتباط مشخصی بین مصرف غذا و نوشیدنی و کاهش شناختی برقرار کنند. این مطالعه نتایج شگفت انگیزی را نشان داد، از جمله: پنیر در مراحل بعدی زندگی از عملکرد مغز محافظت می‌کند. وقتی تنها یک بار در هفته گوشت خورده می‌شود مفیدترین غذا برای مغز شما است. مصف میوه و سبزیجات تازه و پرهیز از شک مصنوعی نیز در افزایش توان مغزی موثر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر