jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۵۰۵۹   ۲۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۵

دخالت های دیگران در حریم خصوصی عروس و داماد

کنجکاوی و دخالت دیگران در کارهای عروس و داماد

در مراسمات عروسی افرادی در اقوام به حریم خصوصی عروس و داماد وارد می شوند که اغلب این دخالت ها به دلیل رسم و رسومات غلط آن ها می باشد.

دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، همیشه افرادی وجود دارند که میخواهند از همه چیز عروسی با خبر شوند و به همه کار عروس و داماد و حریم خصوصی آن ها دخالت میکنند , اما چرا ؟ احتمالا در مراسم عروسی نیز با افرادی روبرو شده اید که بی ملاحظه و بی محابا به خودشان اجازه ورود و دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد را می دهند.

حریم خصوصی عروس

علت دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد

چرا بعضی ها وارد حریم خصوصی عروس و داماد میشوند؟

افرادی که به خود اجازه دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد را می دهند معمولا به دلیل سوءنیت این کار را نمی کنند بلکه برای خود دلایلی دارند که وارد حریم خصوصی عروس و داماد بشوند که درادامه به چند مورد رایج تر آن اشاره می کنیم:

احساس راحتی در محفل عروسی

افرادی که به حریم خصوصی عروس و داماد راه می یابند اغلب جمله دو کلمه ای عروسیه دیگه را بکار می برند . علت اینکه برخی از افراد در مراسم عروسی به خود اجازه می دهند که وارد حریم خصوصی عروس و داماد شوند این است که جشن عروسی میهمانی خودمانی و غیر رسمی است که در آن میهمانان نسبت به همدیگر احساس راحتی و اعتماد می کنند طوری که به حریم خصوصی عروس و داماد احترام نمی گذارند.

دلایل دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد چیست؟

دخالت در حریم زوج جوان به دلیل نشان دادن توجه

برخی از افراد نیز به این دلیل به خود اجازه ورود به حریم خصوصی عروس و داماد می دهند که این رفتار را نشانه تفقد و توجه نسبت به زوج جوان می دانند و در صورتی که این رفتار را از خود بروز ندهند احساس می کنند که به اندازه کافی توجهشان را به آنها ابراز نکرده اند.

رسم و رسومات غلط

برخی از افراد نیز به دلیل رسم و رسوم هایی که از پدر و مادرهای ما درموردعروس وداماد به ارث رسیده اند ، به خود اجازه دخالت می دهند.

کنجکاوی و دخالت دیگران در کارهای عروس و داماد

چند مورد از دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد

دخالت در حریم خصوصی عروس و داماد معمولاً به دلایلی که در بالا اشاره شد ، صورت می گیرد که در ادامه نیز چند مثال بارزتر از آن برای شما آورده ایم:

شب زفاف و کنجکاوی اقوام درباره آن

نظارت دیگران بر شب زفاف عروس و داماد یکی از رسومات غلط درباره عروسی ها است . در زمان قدیم چند نفر از طایفه عروس و داماد تا صبح پشت در اتاق آنها منتظر می شدند تا رسماً خبر زن و شوهر شدن آنها را تأیید و به دیگران اعلام نمایند.

متأسفانه این نوع تفکر هنوز هم در جامعه ما باقی است اما با مقداری تغییر ، یعنی اینکه شاید دیگرعمه و خاله و زن دایی و زن عمو و ... خجالت بکشند که ازعروس خانم چیزی بپرسند اما در یک تماس تلفنی در صبح با مادر و خواهر از کم و کیف ماجرا باخبر می شوند.

 اینها همان افرادی هستند که دلیل وارد شدنشان را به حریم خصوصی عروس و داماد توجه به آنها اعلام می کنند و درباره آن اینگونه می گویند «خب عمه شم (یا هر نسبت دیگری) و دلم نمی خواهد که فکر کنند آدم بی توجهی هستم».

وارد شدن به حریم خصوصی عروس و داماد در شب زفاف

گرفتن فیلم و عکس از محفل عروسی

معضل جدیدی که در محافل عروسی وجود دارد این است که چند نفری کوچک یا بزرگ گوشی خود را به دست گرفته اند و بدون نظرخواهی از عروس و داماد از آنها فیلم می گیرند. این افراد همان کسانی هستند که اگر رفتارشان مورد انتقاد قرار گیرد سریع می گویند که «خب عروسیه دیگه».

کنجکاوی در مورد لوازم و جهیزیه عروس

اینکه برخی از افراد فامیل بدون ایجاد مزاحمت برای همسایه ها عروس و داماد را به منزلشان همراهی کنند ، رسم بدی نیست و به نقض حریم خصوصی آنها ارتباطی ندارد. از جایی مشکل آغاز می شود که اقوام و آشنایان به بهانه همراهی، وارد خانه زوج جوان می شوند و درباره جهیزیه عروس خانم کنجکاوی می کنند و بدون اجازه گرفتن از عروس و داماد حتی درِ یخچال و کشوهای فریزر ، در کابینت و کمد آنها را باز می کنند و آمار تعداد سرویس های بشقاب و قاشق آنها را به بهانه اینکه «خب رسمه دیگه». در می آورند.

نکاتی برای وارد نشدن به حریم خصوصی عروس و داماد

 درست است که در محفل عروسی همه مهمان ها راحت هستند اما نباید به خود اجازه دهند که به حریم خصوصی میزبان وارد شوند.

 در برخی از کارت عروسی ها مودبانه در خواست می شود که در طی مراسم از آنها فیلم و عکس گرفته نشود اما اگر چنین چیزی نیز در کارت نوشته نشده بود ما باید قبل از این که فیلم یا عکس بگیریم از عروس و داماد کسب اجازه کنیم.

 درباره شب زفاف نیز باید این رسوم نخ نما شده و غلط را کنار بگذاریم و اگر با عروس و داماد احساس نزدیکی می کنیم و می خواهیم واقعا توجه خود را نسبت به آنها نشان دهیم بهتر است از دوران عقد آنها را به یک کلینیک خوب و معتبر که توضیحات و آموزش های لازم را می دهد معرفی کنیم .

 اگر به منزل عروس و داماد دعوت می شویم مانند یک مهمان رفتار کنیم و به خود اجازه ندهیم در زندگیشان سرک بکشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

گفتگو

بیشتر
سلبریتی‌ زده نیستیم

مژده لواسانی، مجری «بسته پیشنهادی» از ویژگی‌های برنامه‌ای می‌گوید بعد از مد‌ت‌ها با آن به تلویزیون بازگشته است

سلبریتی‌ زده نیستیم

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها