jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۴۸۹۶   ۲۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۷:۴۶

هنگامی که یک زن به آینده اش فکر می کند، تقریباً می تواند همه چیز را تصور کند، یک شوهر دوست داشتنی، یک خانه زیبا و دلپذیر و بچه های در حال بازی در حیاط. او حتی با خود فکر می کند که بهتر است چند فرزند داشته باشد. البته، با توجه به شرایط همیشه در حال تغییر در زندگی، بهترین تعداد فرزند ممکن است با گذشت زمان تغییر کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سر سره ، البته این که بخواهید چند فرزند داشته باشید ممکن است برایتان یک موضوع بسیار شخصی باشد و برای بعضی از مادران نیز این موردی نیست که آنها حتی بتوانند خودشان انتخاب کنند، زیرا سطح باروری به عنوان یک عامل تعیین کننده بوده و موثر است. ما نیز هیچ تصمیمی برای دخالت در تعداد فرزندان شما نداریم. اما قصد داریم چکیده برخی از تجربیات خود را با شما در میان بگذاریم. شاید حرفهای آنها بتواند چشم انداز جدیدی به شما بدهد. همچنین اگر شما در حال حاضر یک مادر هستید، ممکن است برخی از این شرایط به حال حاضر شما مربوط شود.

نقطه نظر اول: یک بچه کافیست!

بهترین تعداد فرزند

این تئوری اکنون به دلایل زیادی بیشتر غالب است. در ذهن خیلی ها اکنون حتی قبل از ازدواج فقط یک بچه وجود دارد. آنها تصور می کنند که توانایی مدیریت و اداره صرفاً یک کودک را دارند. برای برخی البته این واقعیت که پیوند خوبی با خواهر و برادرهایشان ندارند، نقش کلیدی در اتخاذ این تصمیم دارد و تصور می کنند که داشتن یک خواهر یا برادر همیشه هم گزینه خوبی نیست.

در بیشتر موارد شرایط اقتصادی منجر به چنین تصمیمی بوده است. برای برخی دیگر دلایل موردی عامل این تصمیم است، مانند زنانی که همسرشان شغلی دارد که بسیاری از مقاطع سال مسافرت بوده و حضور فیزیکی در کنارشان ندارد.

به هر حال با هر کدام از عوامل بالا یا دلایل مشابه دیگر، این دسته به شدت آسیب های تک فرزندی را تکذیب می کنند و بر این باور هستند که تک فرزندی لزوماً باعث خراب شدن تربیت یا روحیات کودک نخواهد شد و این تا حد زیادی بستگی به این دارد که والدین چگونه فرزندشان را بزرگ کنند.

بهترین تعداد فرزند از نظر روانشناسی

 نقطه نظر دوم: بهترین تعداد فرزند ۲ تاست. خانواده چهار نفره خوشحال ترند!

البته که وقتی تصمیم بگیرید صاحب فرزند دوم شوید، برایتان لحظه بزرگی است. گاهی مقدار قابل توجهی وقت صرف می کنید تا مزایا و معایب آن را بررسی کنید. اغلب این مورد که احساس می کنید خودتان با داشتن یک خواهر یا برادر رابطه خوبی با هم داشته اید، به شما برای هدیه دادن یک خواهر یا برادر برای فرزند اولتان انگیزه می دهد. اما گاهی شکاف بزرگی نیز بین نظریه ها به وجود می آید. بعضی می خواهند که اختلاف سنی بچه ها حداکثر سه سال باشد تا بیشتر همدم هم باشند. اما دسته دیگری نیز دیرتر صاحب فرزند دوم می شوند تا در ایام پیری عصای دستی جوانتر داشته باشند.

به هر حال برای این گروه ها داشتن دو بچه مطلوب تر است، زیرا تضمین می کند که آنها همیشه یک نفر را کنار خود دارند. به علاوه، همیشه یک والد برای هر کودک در دسترس است و هنوز تعداد فرزندان زیاد نیست. از دید آنها خانواده چهار نفره خیلی شادتر از خانواده سه نفره است.

نقطه نظر سوم: بیش از دو فرزند

البته حق دارید اگر فکر کنید، نشدنی است! اما تعداد کمی هم شرایطش را دارند. در ابتدا به نظر می رسد که فرزند سوم دست نیافتنی است. اما به هر حال گاهی جریان زندگی خیلی مسائل را تغییر می دهد. ممکن است دو فرزند اول هنوز از دید شما خانواده تان را تکمیل نکرده باشند و به قول معروف هنوز “جنستان جور نیست!” چرا که دو فرزند اولتان هم جنس هستند.

در حالی که بسیاری از دوستان به شما هشدار می دهند که داشتن سه فرزند خیلی سخت خواهد بود، اما برای برخی نیز چنین نیست. هرچند انکارناپذیر است که داشتن سه فرزند می تواند گاهی چالش بزرگی باشد، اما با این حال، به نظر می رسد برای گروهی ارزش امتحان کردنش را دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر