jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۳۵۷۷   ۲۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۰

ارتباط گیری با فرزند

ارتباط موثر والدین با فرزند

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که عمدتاً توسط والدین مطرح می‌شود، این است که فرزند من به حرف‌های من گوش نمی‌دهد و اجازه نمی‌دهد که کنارش باشم و مدام من را پس می‌زند، در این شرایط بسیاری از والدین به جای آن که ریشۀ این مشکلات را پیدا کنند فرزند خود را به بی فکری و بی حوصلگی متهم می‌کنند در حالی که با ریشه‌یابی دقیق این مشکلات است که می‌توان راهکارهایی را برای بهبود این وضعیت پیدا کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایلنا ، اما چطور باید این مشکلات را ریشه‌یابی کرد، در گام نخست باید برای مدتی نظاره‌گر برخورد‌ها و رفتارهای خود و فرزندمان باشیم تازه در این شرایط است که به درک درستی از برخوردها می‌رسیم و متوجه می‌شویم که مشکل چیست و در گام های بعدی باید راهکارهایی را برای شرایط پیش رو جستجو کرد.

راهکارهای بسیار زیادی برای بهبود روابط میان والدین و فرزندان ارائه می‌شود ولی باید در نظر داشته باشیم که انسان‌ها با یکدیگر فرق دارند و در نتیجه چالش‌های آن‌ها هم با هم متفاوت خواهد بود برای مثال فرزندی را تصور کنید که بازیگوش است و نمی‌تواند با برنامه درسی خود پیش برود و مدام  از برنامه‌ریزی تحصیلی خود جا می‌ماند، در این شرایط باید نخست وضعیت تحصیلی این دانش‌آموز بررسی شود ولی اگر بدون آگاهی از ریشه این مشکل به دنبال راهکارهای پیشنهادی باشیم، فقط آزمون و خطا خواهیم کرد و لزوماً نتیجه خوبی هم رقم نخواهد خورد.

ارتباط موثر والدین با فرزند

دانش‌آموزی را تصور کنید در حال انتخاب رشته پایه نهم است و در این شرایط بیشترین همراهی را از سمت والدین نیاز دارد ولی در این موقع حساس با خانواده گرفتار کشمکش و چالش می‌شود و خانواده هم معترض هستند که با ما لجبازی می‌کند در حالی که اگر این مهارت‌های حرفه‌ای را بشناسیم می‌توانیم تا حد زیادی از رخ دادن این چالش‌ها جلوگیری کنیم و ارتباط موثری با فرزند خود شکل بدهیم، بدون شک همراهی یک مشاوره تحصیلی می‌تواند تا حد زیادی این مسیر را برای ما و فرزند ما روشن کند.

ما در مرکز هدایت و پیشرفت تحصیلی میم در کنار مشاوران مجرب و حرفه‌ای تلاش کردیم تا با بررسی این مشکلات راهکارهایی را بهبود شرایط فرزندان و والدین چه در تحصیلی و چه در خانواده ارائه کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر