jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۰۹۳۷   ۱۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۰

زمین خوردن کودک بعد از بازی

رفتار مناسب با زمین خوردن کودک

یکی از صحنه هایی که اغلب والدین با آن مواجه میشوند زمین خوردن کودکان است. در هنگام زمین خوردن کودک چه باید کرد؟ بهترین راه برای برخورد صحیح در این مواقع چیست؟

وقتی کودک آسیب می بیند والدین چطور رفتار کنند؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، کودکان اغلب می افتند، کبودی ها و خراش هایی روی پوست شان ایجاد می شود و این هیچ چیز جدیدی نیست ولی مسئله مهم تر رفتار والدین در این شرایط است که چطور باید با عکس العمل خود کودک را برای چنین شرایطی تربیت کنند؛ در ادامه مواردی به عنوان عکس العمل مناسب والدین برای کنترل فرزندشان هنگام زمین خوردن و آسیب دیدگی در جریان بازی مطرح شده است.هنگام آسیب دیدگی و زمین خوردن کودکان در بازی چه کنیم؟
 
زمین خوردن کودکان

واکنش پرخاشگرانه نشان ندهید:

 
مهم ترین توصیه این است، اگر یاد نگیرید خونسردی خود را حفظ کنید، کودک همیشه هشدار شما را در حافظه اش می سپارد . او می تواند با بی دقتی از درخت بالا برود، از تپه های بالا غلت بزند و یا به سرعت دوچرخه سواری کند  اما رفتار شما که پر از وحشت است او را بدتر می ترساند، اعتماد به نفسش را از بین خواهد برد و به سقوط بزرگی که از آن می ترسید منجر خواهد شد .
 
وقتی کودکی زانوی خود را روی آسفالت می کشد صورت وحشت زده شما فورا به او خواهد گفت خطرناک و بنابراین دردناک است. این بدان معنا نیست که رد این شرایط لبخند بزنید بلکه به یادداشته باشید که لبخند نزنید و شعار ندهید که نشان دهید همه چیز خوب است  حتی یک کودک هم سخن دروغ را متوجه می شود ؛ در عوض سعی کنید هیجان را نشان ندهید، حتی اگر درون شما بشکند. به سرعت به کودک نزدیک شوید و چند جمله آرامش بخش بگویید واو را در آغوش بگیرید. در آغوش پدر و مادر، او بلافاصله احساس امنیت می کند.
زمین خوردن کودک بعد از بازی
آماده باشید هر لحظه کودک شما ممکن است زمین بخورد و این مسئله ی عجیبی نیست:
 
بخشی از اضطراب شما این است که نمی توانید به کودک کمک کنید اما اگر آمادگی جراحت داشته باشید، خیلی آرام تر خواهید بود. یک جعبه کمک های اولیه را با نیازهای اولیه جمع کنید. یک جعبه یا کیف دستی مناسب بردارید و پماد آنتی باکتریال، چسب زخم، باند، چسب و هر چیزی که برای ضد عفونی کردن زخم ها نیاز دارید بردارید . همیشه این جعبه کوچک کمک های اولیه را همراه خود بردارید،  این کار باعث حفظ اعصاب می شود ، برای آرامش ذهنی بیشتر می توانید مهارت های ارائه کمک های اولیه را یاد بگیرید.
رفتار مناسب با زمین خوردن کودک

حساسیت را کم کنید :

توصیه ای برای والدین و کودکان است. افتادن یا دیگر شرایط ناخوشایند ، بسیار ترسناک است و ترس بیشتر باعث افزایش درد می شود . اما اگر به چنین چیزهایی عادت کنید دیگر خیلی وحشتناک به نظر نخواهند رسید.
 
رفتار مناسب با کودک

 اجازه دهید کودک زمین بخورد :

طبیعتا ، این به این معنا نیست که شما باید به طور خاص آن را رها کنید یا مجبور کنید. یک غلتک یا دوچرخه به او بدهید و به او یاد بدهید چطور دوچرخه سواری کند. یا او را به پارک ببرید. انجام دهید تا نترسید، بلکه احساس لذت، شادی و حتی هیجان کنید بنابراین به کودک یاد دهید روی دردهای سبک تمرکزنکند. او درک خواهد کرد بعد از آن می توانید بایستید، خود را رها کنید و به بازی ادامه دهید. این مهارتی بسیار مهم است. نمی توانید در تمام مدت نزدیک کودک بمانید. دیر یا زود بدون شما زمین خواهد خورد
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر