jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۹۰۵۲۳ ۰۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۷:۴۰

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از ترفند کلاهبرداران سایبری در پوشش پیامک‌ های جعلی توقیف خودرو خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، سرهنگ علی‌محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا در گفتگو با فارس در خصوص ترفندهای کلاهبرداران مجازی با پیامک‌های جعلی مبنی بر «توقیف خودرو» اظهار داشت: مجرمان و کلاهبرداران فضای سایبری با شگردها و ترفندهای مختلف سعی دارند اطلاعات کارت بانکی شهروندان را به دست آورده و از حساب بانکی آنها برداشت غیرمجاز کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا تصریح کرد: در یکی از شگردها، مجرمان اقدام به ارسال پیامکی جعلی با عنوان توقیف خودرو می‌کنند و فرد را به یک سایت جعلی یا فیشینگ هدایت می‌کنند تا به بهانه مشاهده اطلاعات بیشتر و پرداخت مبلغ 2 هزار تومان اطلاعات کارت فرد را سرقت کنند.

وی در خصوص چگونگی تشخیص پیام‌های جعلی اعلام کرد: در پیام‌ های جعلی از افراد درخواست می‌شود که مبلغ اندکی را پرداخت کند؛ سپس فرد را به یک لینک جعلی هدایت می‌کنند؛ افراد باید توجه داشته باشند که لینک درگاه‌های پرداخت مجاز و معتبر باید مرتبط با دامنه Shaparak.ir باشد.

وی گفت: ‌معمولاً مجرمان سایبری از دامنه رایگان نظیر tk.و go. برای‌ایجاد سایت‌های فیشینگ استفاده می‌کنند، در صورت مشاهده لینک‌هایی با این مشخصات باید به آنها شک کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر