jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۰۳۲۹   ۰۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۱۸

مشاجره در زندگی مشترک امری بسیار عادی است، برای اینکه دو انسان با طرز فکرهای مختلف ممکن است، در مواردی با هم اختلاف نظر داشته باشند و این اختلاف نظرها گاهی باعث ایجاد دعواهای زن و شوهری می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان ، برای پیشگیری از مشاجرات خانوادگی باید عواملی که سبب ایجاد جر و بحث در میان شما شده را پیدا کنید و راه حلی برای تکرار نشدن آن بیابید. مشاجره و اختلاف تظر در بهترین رابطه ها هم اتفاق می افتد ولی شما با کمی تفکر می توانید از  بحث ها برای نزدیک تر شدن به هم استفاده کنید.

در صورت باقی ماندن اختلافات حل نشده در میان زوجین و وجود سوء تفاهم در رابطه زناشویی؛ کنترل کردن روابط فی ما بین دشوار تر شده و استرس شما نیز زیاد می شود، به همین دلیل ممکن است سلامت رابطه شما را به خطر بیاندازد.

خیلی مواقع ممکنه برای شما هم اتفاق بیفته که یه مسئله کاملاً کوچک و بی‌ارزش، تبدیل بشه به مانع بزرگ زندگی. چند روزیه که افکارم ریخته به‌هم. نمیدونم چیزی را که معلوم نیست، چرا این‌قدر کشش میدم؟! بارها از این کارم پشیمون شدم ولی باز هم... .

راه حل های رای جلو گیری از مشاجره خانوادگی

مشاجره های زیاد در زندگی زناشویی باعث به وجود آمدن استرس و تنش های عصبی غیر قابل کنترل شده و رابطه زناشویی را دچار مشکلات زیادی کرده و حتی باعث جدایی می شود.

به‌طور تصادفی متوجه یک‌سری مطالب روی لپتاپ همسرم شدم که به‌شدت به هم ریختم و این ماجرا شد بهانه یک دعوای اساسی.

هرچند این قضیه با عذرخواهی همسرم و اعتراف به کارش تمام شد ولی از اون روز، سر هر بگومگویی، من رو یاد اون ماجرا می‌اندازه.

اکثر مواقع، راحت‌ترین کار اینه که تا از کسی (یا حتی خودمون) چیزی دیدیم، در یک جمله، سریع حکم صادر کنیم و خلاص. اما اگر فراموش نکنیم کسی که درباره‌ش حکم صادر کردیم، یکی مثل خود ماست، شاید به آدم‌ها راحت‌تر حق بدیم که اشتباه کنند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر