jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۰۰۷۵   ۰۷ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۸

استقلال زوجین در زندگی

مستقل شدن مردان بعداز ازدواج

یکی از دلایل رشد اجتماعی هر فردی در زندگی، داشتن استقلال است. زیرا افرادی که مستقل هستند توانایی ها و محدودیت های خود را به خوبی شناخته و به کمک این شناخت تصمیم های صحیحی در زندگی می‌گیرند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان ، البته نکته قابل ذکر این است که یکی از ملاک های مهم برای داشتن یک زندگی مشترک موفق، استقلال زوجین است و نداشتن استقلال یکی از زوجین باعث بروز اختلافات زیادی در زندگی آنها می شود.

به نظرتون چرا پسرها دوست دارند ازدواج کنند؟

اغلب به‌خاطر اینه که نشون بدند دیگه مَرد شدند و مخصوصاً به پدرشون ثابت کنند که می‌تونند مستقل زندگی کنند و خودشون برای زندگی‌شون تصمیم بگیرند. مردها دوست دارند همه‌کارۀ زندگی باشند.

اما اتفاقی که می‌افته، اینه که خانوم، تمام مردانگی مرد را زیر سؤال می‌بره!!!

چطوری این اتفاق افتاده؟

مثلاً آقا خرید کرده و چند قلم اضافه‌تر به میل خودش خریده... خانوم با این کلمات، آقا را خطاب قرار می‌ده که: "با اجازه کی اینا را خریدی؟!" یا "کی گفت اینا را بخری؟!" یا "دوباره رفتی چرت‌وپرت خریدی؟!" یا «"باز دوباره سرت کلاه گذاشتند؟!" یا... .

به نظرتون چرا آقایون از جواب‌دادن به سؤالات خانوم‌ها طفره می‌رند و دوست ندارند به خانوم‌ها جزئیات کاری و مالی و... را بگند؟

مستقل شدن مردان بعداز ازدواج

یا اینکه چرا آقایون دوست ندارند تو محل کار، دیگران بفهمند که داره به خانومش گزارش می‌ده؟ به‌خاطر اینه که احساس می کنند دارند کنترل می‌شند و استقلالی ندارند.

به‌همین‌دلیله که آقایون دوست ندارند مورد سؤال و بازخواست قرار بگیرند و اتفاقاً دوست دارند بیشتر پرسش‌گر باشند.

افرادی که استقلال ندارند، وابسته اند و توجه شان بیشتر معطوف به دیگران است تا خودشان، اهل فکر کردن و اندیشیدن نیستند و چون خود را قبول ندارند دائم دنبال کسی هستند تا به جای آن ها تصمیم بگیرد.


فکر کنید آقایی دیر اومده خونه و خانوم می گه: " تا حالا کجا بودی؟".

مرد، یاد خونه پدر و مادرش میفته که مورد بازخواست قرار می گرفت.

البته یه فرقی داره براش: پیش خودش می گه حداقل اون ها پدر و مادرم بودند و من نوجوان بودم. اما الآن که مردی شدم، باز هم خبری از استقلال نیست.

اینکه خانوم دنبال کنترل آقاست، واقعاً برای مرد سخته. وقتی به یه مرد می گید: تمام پول‌هات باید دست من باشه؛ تا الآن کجا بودی؟

تمام کارهایی را که امروزی کردی باید بگی؛ باید این لباس را بپوشی؛ این مدل مو را بزن؛ باید این ادکلن را استفاده کنی؛ چقدر غذا می خوری؟! نباید نوشابه بخوری؛حرف، حرف منه! حرف آخر را من می زنم؛ من می گم کیو دعوت کنی، کیو دعوت نکنی؛ فکر کردی از تو حساب می برم؟!؛ و... .

بله، استقلال هر دو نفر در زندگی مهمه و بین استقلال و مشورت، باید هر دو را لحاظ کرد. اما مردها به‌خاطر همین روحیه استقلال‌طلبی، کمتر مشورت میگیرند و کمتر کمک می خواند.

هر چقدر یک خانوم، خانوم‌تر باشه و مردبودن شوهرش را تقویت کند، زندگی شیرین‌تر می شه.


چرا فکر می کنیم اگه یه مرد را لِه کنیم، بهتر از اینه که بذاریم کار اشتباهی کنه؟! بذارید احساس کنه او مسئوله؛ او اجازه داره ریسک کنه؛ و اگر اشتباه کوچیکی هم بکنه، توبیخ نمی شه و بلکه از سمت شما حمایت می شه.

اگر خانوم‌ها بخواهند استقلال مردان را در نظر نگیرند، مطمئن باشید که مشکل پیدا می کنید و در کنار همسرتون احساس شادی نخواهید کرد.

(راجع به وظایف آقایون نسبت به خانوما هم، قبلاً گفتیم و بعداً هم دوباره خواهیم گفت.)
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر