jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۹۱۵۳   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۵۶

در رویکرد روانشناختی، این اتفاقات نیستند که حال ما را خوب یا بد می‌کنند بلکه نوع نگرش، تفکر و تفسیر ما از اتفاقات است که بدی یا خوبی حال ما را تعیین می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سایت دکتر اکبر زاده ، در رویکرد روانشناختی، این اتفاقات نیستند که حال ما را خوب یا بد می‌کنند بلکه نوع نگرش، تفکر و تفسیر ما از اتفاقات است که بدی یا خوبی حال ما را تعیین می‌کند.

اتفاقاتی که در جمع رقم می‌خورد به صورت مستقیم و غیرمستقیم با توجه به نگرش فرد روی او تاثیر خواهد گذاشت، پس تاثیرگذاری جمع اجتناب ناپذیر است.

زوجین در مسیر زندگی زمان‌هایی را نیاز به تفریح‌های فردی و غیر مشترک در چارچوب اهداف زندگی مشترک دارند زیرا این فرآیند باعث دلگرمی و صمیمیت در رابطه می‌شود، بنابراین به هیچ عنوان با ازدواج به دنبال قطع تمام ارتباطات بین فردی قبل از ازدواج نیستیم.

اگر پایه‌های ارتباطی زندگی مشترک سالم و مستحکم باشد و زوجین اصل مذاکره را در زندگی به کار گیرند احتمال توافق در تکالیف مختلف زندگی بالاست.

بهتر است افراد در جمع‌های همگن‌تر شرکت کنند و جمع‌هایی که با ویژگی‌های اخلاقی، اعتقادی، ومکتب فکری فرد مشابهت بیشتری دارد تا تغییرات متعادل‌تر باشد.

ایا مهمانی زنانه به زندگی مشترک خدشه وارد میکند

پس افرادی که از اعتماد به نفس کافی برخوردار نباشند دچار تغییرات هیجانی و بی ثبات می‌شوند که در نهایت احتمال از خود بیگانگی و حتی فروپاشی زندگی مشترک را به دنبال دارد.

بهتر است قبل از ورود رسمی به جمع‌ها سعی کنید یکی دو جلسه به صورت آزمایشی شرکت کنید تا اطلاعات بیشتری از اهداف گروه داشته باشید.

در نهایت باید بگویم هیچ تضمینی بر تاثیر مثبت یا منفی شرکت در جمع‌های زنانه وجود ندارد بلکه کیفیت زندگی مشترک، توافق پذیری زوجین و آگاهی از اهداف گروهی بیشترین تاثیرات را دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر