jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۸۹۰۷۹   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۴

گوگل پشتیبانی از مرورگر کروم نسخه ویندوز ۷ را شش ماه تمدید کرد و تا ژانویه ۲۰۲۲ آن را به‌روزرسانی خواهد کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از زومیت، مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز ۷ را از ژانویه سال جاری میلادی متوقف کرد؛ اما بسیاری از شرکت‌های بزرگ و حتی کاربران خانگی هنوز کامپیوترهای خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا نداده‌اند. پس از اینکه مایکروسافت پشتیبانی از این سیستم‌عامل را قطع کرد، سایر شرکت‌ها هم دیگر نرم‌افزار جدیدی برای آن عرضه نمی‌کنند و پشتیبانی ویندوز ۷ را پایان داده‌اند که گوگل یکی از این شرکت‌ها است. گوگل قبلا برنامه‌ریزی کرده بود که تا تاریخ ۱۵ جولای سال ۲۰۲۱ از کروم روی سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ پشتیبانی کند؛ اما شرایط به‌وجودآمده در سال ۲۰۲۰ باعث شد چند ماه دیگر به پشتیبانی از کروم روی ویندوز ۷ ادامه دهد.

براساس اطلاعات منتشرشده، ۲۱ درصد شرکت‌های بزرگ همچنان درگیر به‌روزرسانی کامپیوترهای خود به ویندوز ۱۰ هستند. گوگل با بررسی شرایط جدید به این نتیجه رسیده است که پشتیبانی از کروم برای ویندوز ۷ را تا تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲ ادامه دهد؛ درواقع پشتیبانی از این مرورگر ۶ ماه تمدید شد.

این پشتیبانی به شرکت‌ها فرصت می‌دهد کامپیوترهای خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند و از مزیت‌های امنیتی کروم استفاده کنند. از طرف دیگر مایکروسافت اعلام کرده بود که پشتیبانی از مرورگر اج روی ویندوز ۷ را در تاریخ ۱۵ جولای سال ۲۰۲۱ خاتمه می‌دهد؛ حالا مشخص نیست که این پشتیبانی از اج برای ویندوز ۷ تمدید می‌شود یا خیر.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر