jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۷۳۱۶   ۲۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۸:۲۴

نبض جامعه با شادی و نشاط می‌زند

شادی و نشاط نبض یک جامعه ای موفق است

یک روانشناس در خصوص نقش مهم شادی و نشاط در جامعه به ویژه برای کودکان و دانش آموزان توضیحاتی داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرنگاران جوان ، راحیل شمسایی روانشناس ، درباره ارتباط خوشحالی و میزان سن و درآمد افراد اظهار کرد: خوشحالی به میزان سن و درآمد افراد بستگی ندارد، امّا به گفته دیوید مایرز روانشناس، این موضوع به برخی از خصوصیات شخصیت فرد و مهارت‌های او، داشتن روابط نزدیک با دیگران و برخورداری از اعتقادات مذهبی و عمل کردن به آن‌ها مربوط است.

وی بیان کرد: وقتی محیط شاد باشد و افراد آنجا خوشحال باشند، ذهن تمامی این افراد پویا و زبانشان گویا و در نتیجه استعدادشان شکوفا می‌شود که این موضوع برای تمامی سنین و حتی برای کودکان و دانش آموزان باید مورد توجه قرار گیرد و سرلوحه تعلیم و تربیت در عصر حاضر شود.

این روانشناس تصریح کرد: باید شوق زندگی کردن را به دانش آموزان بیاموزیم و معتقد باشیم که در حقیقت رشد پایدار ما در گرو شادی پایدار است و این شادی باید از همان ورود بچه‌ها به مدرسه شروع و در مدارس ایجاد و مدیریت شود.

شمسایی گفت: این وظیفه مسئولان تعلیم و تربیت است که شرایطی را به منظور ایجاد شادی و نشاط فراهم کنند تا تمام نیاز‌های کودکان و دانش آموزان تأمین شود، چرا که شاد زیستن برای کودک به اندازه تغذیه مهم است، زیرا محبت کردن و حفاظت و مراقبت کردن از آن‌ها بسیار حائز اهمیت است و سلامت روحی و روانی و فیزیکی و جسمانی کودکان و دانش آموزان را تأمین می‌کند.

وی ادامه داد: متأسفانه چه اکنون که کلاس‌ها به صورت آنلاین هستند و چه آن زمان که کلاس‌های مدارس به صورت حضوری برگزار می‌شد، میزان شادی و خنده در مدارس ما بسیار پایین است و این یک معضل است، چرا که در مدرسه و کلاس خالی از شادی، سخن گفتن از شادی قدری مشکل خواهد بود.

وی افزود: یکی از مشکلات هر جامعه‌ای غفلت از شادی و نشاط است، چراکه نتیجه آن، افزایش بیماری‌های مختلف روانی چون اضطراب و افسردگی است.

شمسایی تأکید کرد: زندگی با شادی و نشاط معنا پیدا می‌کند و در پرتوی آن، دانش آموزان به ویژه در دوران نوجوانی و جوانی می‌توانند پله‌های ترقی را طی کنند.

این روانشناس در پایان خاطرنشان کرد: جامعه‌ای زنده و پویاست که عناصر شادی آفرین در آن فراوان باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

ابتکار عمل ایران و بن بست طرف‌ های غربی

با روی کار آمدن کابینه سیزدهم، نگاه این دولت نسبت به انجام مذاکرات متفاوت از گذشته بود. اگرچه پیگیری توافق هسته‌ ای، تصمیمی کلان بوده و هست اما چگونگی راهبرد مذاکرات به دولت‌ها بستگی دارد.

ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها