jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۶۷۷۱   ۲۳ آبان ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۴

بگذارید خودش تصمیم بگیرد چه زمانی نیاز به دستشویی رفتن دارد و از او سوال نکنید. اینگونه فشارها باعث ایجاد جنگ قدرت و لجبازی می‌گردد.

تمام مسئولیت ها را به فرزندتان واگذار کنید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان ، کودک شما زمانی که متوجه شد چیزی برای مقاومت وجود ندارد تصمیم میگیرد به دستشویی برود. برایش توضیح دهید که بدن او هر روز ادرار و مدفوع تولید میکند و این ادرار و مدفوع متعلق به اوست. مدفوع میخواهد در دستشویی باشد و کار او کمک به بیرون آمدن مدفوع است.


برای دستشویی رفتن تذکر مداوم ندهید.

بگذارید خودش تصمیم بگیرد چه زمانی نیاز به دستشویی رفتن دارد و از او سوال نکنید. اینگونه فشارها باعث ایجاد جنگ قدرت و لجبازی میگردد. به اجبار او را روی دستشویی ننشانید و تا نخواسته همراهش به دستشویی نروید.

مقاومت کودک در برابر دسشویی رفتن


برای استفاده از توالت به او انگیزه بدهید.

کار اصلی شما یافتن انگیزه مناسب است. مشوق‌های خاص مثل خوراکی یا بازی مورد علاقه آنها میتواند ارزشمند باشد. هر بار که از دستشویی استفاده میکند بازخورد مثبتی مثل تحسین و نوازش به او بدهید. در روزهای موفقیت‌آمیز بیست دقیقه بیشتر وقت بگذارید تا او را به پارک ببرید یا بازی مورد علاقه‌اش را انجام دهید.


صندلی توالت متحرکی را در اتاقی که معمولا بازی می کند نگه دارید.

اینکار باعث یادآوری بصورت بصری به او میشود اما همچنان نباید زبانی به او تذکر دهید حتی اگر برای فرار از دستشویی رفتن در حال چرخیدن وسط اتاق است.


پوشک، شورت آموزشی یا لباس زیر.

لباس زیر را جایگزین پوشک یا شورت آموزشی کنید. چند لباس زیر با عکس شخصیت‌های مورد علاقه او تهیه کنید و سپس به او یاداوری کنید که این شخصیت‌ها دوست ندارند روی آنها مدفوع کنی.


به کودک خود یاداوری کنید که اگر در لباس زیرش ادرار یا مدفوع کند، خودش لباسش را عوض و خودش را تمیز کند.

به محض اینکه متوجه شدید شلوار فرزندتان مرطوب شده، به او بگویید تا خودش را تمیز کند. اگر کودک شما خیس است احتمالا خودش میتواند لباسش را عوض کند ولی اگر مدفوع کرده به کمک شما نیاز خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها