معیار های سنجش صمیمیت با همسر

سنجش صمیمیت با همسر ، نمره شما چند است ؟

اغلب افراد کم حرفی زوجین را نشانه از سرد بودن رابطه زناشویی می دانند اما اینطور نیست و معیارهای مختلفی برای سنجش صمیمیت با همسر و رابطه زناشویی وجود دارد،
کد خبر: ۱۲۸۶۳۰۰

معیار های سنجش صمیمت با همسر و رابطه زناشویی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، زن و مرد در جامعه امروزی به دلیل مشغله زیاد زمان کمتری را کنار هم می گذرانند و کمتر با هم صحبت می کنند. برخی از افراد کم حرف زدن زوجین را نشانه سرد بودن روابط می دانند و پر حرفی را دلیل گرم بودن رابطه میان زوجین تلقی می کنند اما آیا تعداد کلمات رد و بدل شده زوج ها می تواند معیاری برای سنجش رابطه خوب یا بد زوجین با یکدیگر باشد ؟ در این بخش به بیان این موضوع پرداخته ایم.بررسی میزان گرم بودن رابطه زناشویی

صمیمیت با همسر

برخی از زوجین زمان کمتری از روز را در کنار هم هستند و کمتر با هم صحبت می کنند اما آیا کم حرف زدن با یکدیگر نشانه دوست نداشتن همسر و سرد بودن رابطه است و آیا تعداد کلمات رد و بدل شده زوج ها می تواند معیاری برای این نتیجه گیری باشد که رابطه زوج ها با همدیگر خوب یا بد است؟

 

بیشتر بخوانید: پیامک عاشقانه

 

اگر زوجین به علت مشغله در روز چند کلمه بین خود رد و بدل کنند آیا می شود گفت که این زوجین زندگی زناشویی شان رو به سردی است اما زوجینی که با یکدیگر دائما در حال بحث و دعوا هستند و کلمات بی شماری بین آنها رد و بدل می شود آیا تعداد کلمات رد و بدل شده یک مشاجره حاکی از گرم و عاطفی بودن رابطه زن و شوهری است؟

گرم بودن رابطه زناشویی

میزان صحبت کردن و رابطه زناشویی

تعداد کلمات رد و بدل شده بین دو زوج نمی تواند معیاری برای سنجش گرم یا سرد بودن یک رابطه باشد. تصور کنید زوج درونگرایی که با هم رابطه خوبی دارند اما تمایل به پرگویی ندارند و در هنگام مسافرت و رفتن به ساحل دقایقی را به هم خیره می شوند و لبخند می زنند بدون آن که کلمه ای با هم مبادله کرده باشند و یا با رفتار خود بدون حرف زدن به همسرشان توجه می کنند مثلا هنگام بارش باران چتر را روی سر همسر خود می گیرند و وانمود می کنند که همه چیز در طرف خودشان خوب و مرتب است وبدون اینکه حرفی بزنند به او محبت می کنند. آیا می توان گفت آن مرد و زن به دلیل حرف نزدن با هم رابطه گرم و پیش برنده ای با هم ندارند؟

سنجش صمیمیت با همسر ، نمره شما چند است ؟

همانطور که گفتیم صرفا بسنده کردن به تعداد کلمات نمی تواند عیار قابل دفاعی برای گرم یا سرد بودن یک رابطه باشد زیرا ممکن است زوجی نیز 1000 کلمه با هم حرف بزنند و در این میان به خاطر کلماتی که زن یا مرد بر زبان رانده ناگهان اختلافی پیش بیاید البته گزیده حرف زدن و پرهیز از حرافی های بی مورد یک عمل اخلاقی و توصیه شده بزرگان دینی ماست و بهتر است زوجین برای اینکه اختلاف بینشان گسترده شود کمتر حرف بزنند.

بنابراین گاهی حرف زدن زیاد به علت گسترده نمودن اختلافات ، رابطه را سردترو گاهی حرف نزدن و محبت بی کلام مانند یک نگاه گرم زن به صورت مردی که دیر از کار برگشته می تواند کار هزار کلمه را بکند زیرا نگاه ها با هم می توانند حرف بزنند در فراسوی کلمات.

صحبت کردن و رابطه زناشویی

بیرون بودن مرد و ارتباط آن با کم حرفی

اگر مردی که برای تامین معاش خانواده خود کار و تلاش می کند و دو شیفته یا سه شیفته کار می کند و هنگام بازگشت به خانه نای صحبت کردن ندارد ، نمی توان گفت که این آقا به علت کم حرفی اش دوست ندارد با همسرش ارتباط برقرار کند بلکه او علاقه و عشق خود به خانواده را با عدم حضورش در خانه نشان می دهد زیرا هدف او از این بیرون بودن تأمین هزینه خانواده است.

اما اگر مردی که خانواده اش در تنگنای مالی قرار ندارند و در رفاه نسبی به سر می برد و مجبور نیست دو شیفته یا سه شیفته کار کند تا 12 شب بیرون از خانه به بهانه تامین معاش باشد. در آن صورت دیگر نمی توان از این بیرون خانه ماندن ها دفاع کرد، زیرا او ابتدا به بهانه تأمین معاش بیرون از خانه به سر می برد اما آرام آرام این کار او به یک عادت تبدیل می شود و مرد ممکن است درگیر حاشیه های دیگر – حرص و ولع برای اندوختن مال، روابط عاطفی شدن بیرون از خانه و... می شود. در این مثال می توان گفت که چرا مرد کم تر در خانه حضور دارد و چرا تعداد کلمات به کار رفته از سوی زوج ها کم است؟

کم حرفی مرد با همسرش

گاهی محبت در فراسوی کلمات است

نه تعداد کلمات به کار رفته معیار سنجشی برای گرمی و سردی رابطه ها نیست و شکل و جهت گیری یک زندگی در رابطه مهم است . بارها در بخش رازهای همسرداری در نمناک گفته ایم که در زندگی نمی توان برای همه زوجین یک نسخه واحد بپیچیم و بگوییم که اگر زوجین یک تعداد واحد از کلمات را بکار برند روابط بینشان سرد نیست زیرا همانطور که گفتیم ممکن است زوجی زیاد با همصحبت نکنند اما رفتارشان زیبا و عاشقانه باشد و با نگاه عاشقانه به هم حرف هایی را بزنند که در کلام نمی گنجند و همین نگاه می تواند کار هزار کلمه را بکند و روابط را به سمت و سوی عاشقی پیش ببرد.

نقش روانی و عاطفی کلمات

درست است کم حرف زدن یا حرف زدن زیاد زوجین معیار سردی و گرمی روابط نیست ، اما نمی توان نقش سازنده یا مخرب کلمات را در روابط عاطفی نادیده گرفت . بعضی از کلمات روح انسانی را خراش می دهند و موجب شیارها و زخمهایی در دل انسان می گردند که اثرات مخربی بر روح آدمی دارند و منجر به بیماریهای عمیق روانی می گردند.کلمات و جملات نا سالم موجب ارتباط نا سالم و کلمات خوب و شاد موجب ارتباط سالم می گردد.

به کار بردن کلمات ناسالم در روابط سبب تضعیف و تحقیر شخصیت و آزرده شدن روح یکدیگر می گرددو عزت نفس را جریحه دار می سازد . بنابراین کلمات را نباید ساده فرض کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها