رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا:

همه آرای قانونی باید شمرده شود

رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا در اولین واکنش بعد از اظهارات دونالد ترامپ درباره تقلب گسترده در انتخابات آمریکا و درخواست او برای توقف شمارش آرای پستی گفت همه آرای قانونی باید شمرده شود.
کد خبر: ۱۲۸۵۴۲۱

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنا که بار دیگر به عنوان سناتور ایالت کنتاکی انتخاب شد، در اولین واکنش بعد از اظهارات دیروز دونالد ترامپ در کاخ سفید که بدون ارائه مدرکی مدعی تقلب گسترده در انتخابات آمریکا شد، در توییتی نوشت همه آرای قانونی باید شمرده شود.

مک‌کانل در این خصوص نوشت: نحوه کار در کشور عالی ما باید به این شکل باشد: همه آرای قانونی باید شمرده شود. آرایی که به شکل غیرقانونی داده شده‌اند نباید (شمرده شود).

وی افزود: همه طرف‌ها باید بر روند (شمارش) نظارت کنند. دادگاه‌ها هم برای اجرای قانون و حل اختلافات حضور دارند. آرای آمریکایی‌ها به این شکل نتیجه را تعیین می‌کند.

 

همه آرای قانونی باید شمرده شود

 

ترامپ بامداد امروز به وقت تهران در سخنانی از کاخ سفید گفت: اگر آرای قانونی شمارش شود به آسانی پیروز می‌شوم؛ اگر آرای غیرقانونی شمارش شود انتخابات را می‌دزدند. ما داشتیم در ایالت‌ها با اختلاف خوبی برنده می‌شدیم اما به طرز معجزه‌آسا و مخفیانه‌ای برتری‌مان از دست رفت. نظام [انتخاباتی] ما فاسد است و رأی‌گیری پستی سیستم ما را نابود کرده است.

وی افزود: ناظران انتخاباتی را به مراکز شمارش آرا راه ندادند. می‌خواهند انتخابات را بدزدند. اجازه نمی‌دهیم. در پنسیلوانیا با اختلاف زیادی برنده شدم، بعد حاشیه برتری من کم شد و حالا سر و کله آرای جدیدی پیدا شده و به ما اجازه نظارت نمی‌دهند. دموکرات‌ها هیچ وقت باور نداشتند که می‌توانند این انتخابات را ببرند و به همین خاطر بود که رأی‌گیری پستی برگزار کردند. فرقی نمی‌کند چه کسی برنده می‌شود نمی‌توانیم اجازه دهیم این اتفاق برای ایالت متحده آمریکا بیفتد.

این در حالی است که «میشل گئورگ لینک»، رئیس‌ هیئت نظارت بر انتخابات آمریکا از سازمان امنیت و همکاری اروپا گفته هیچ شواهدی دال بر ادعای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مورد تقلب در انتخابات وجود ندارد.

به نوشته روزنامه «هافینگتون پست»، این مقام آلمانی که وظیفه هدایت این هیئت نظارتی از سازمان امنیت و همکاری اروپا را برعهده دارد روز پنجشنبه به یک رسانه آلمانی گفت: «در روز انتخابات، ما هیچ تخلفی مشاهده نکردیم.»

میشل لینک گفت وی از ادعای ترامپ در مورد تقلب در شمارش آرای پُستی بسیار تعجب کرده، زیرا آمریکا در این نوع رأی‌گیری سابقه طولانی دارد و این موضوع به قرن نوزدهم باز می‌گردد.

این مقام آلمانی افزود ترامپ نه حق و نه این امکان را دارد که شمارش آراء را متوقف کند.

وی همچنین در خصوص ادعای تقلب در انتخابات و خواسته ترامپ برای متوقف کردن شمارش آراء گفت رئیس‌جمهور آمریکا در حال سوء‌استفاده از موقعیت خود به عنوان رئیس‌جمهور است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها