چرا شب ها به خواب نمیرویم

چرا نیمه شب ها از خواب میپریم

هر آن چیزی که مادر می خورد یا گوش می دهد جنین در رحم نیز متوجه آن می شود و اگر میخواهید جنین خوشحالی داشته باشید شکمتان را لمس کنید و ورزش کنید.
کد خبر: ۱۲۸۴۶۵۲

با این کارها و اقدامات شما مادر باردار جنین در شکم تان خوشحال می شود 

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ، یک پیوند نزدیک بین شما و کودکتان زودتر از آنکه فکر کنید شکل می گیرد ، بر اساس یک مطالعه روانشناختی، یک جنین می تواند وضعیت روانی مادر را درک کند. نوزادان سیگنال های را از طریق بدن (و روح ) دریافت می کنند، بنابراین کار شما این است که سیگنال مثبت ایجاد کنید پس برای خوشحال شدن جنین تان به توصیه های جالب این بخش از بارداری و نوزاد حتما توجه کنید. 

غذاهای شیرین:

جنین خوشحال

نوزادان در هفته های 13-15 بارداری طعم های مختلف را تشخیص می دهند. مایع آمنیوتیک طعم غذایی را می گیرد که میخورید، و نوزاد آن طعم را حس میکند.ترجیحات غذایی در داخل رحم شکل میگیرد.

بنابراین اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که فرزند شما در آینده "غذای خوب" میخورد، غذای سالم را در طول بارداری مصرف کنید. و بدانید که نوزادان به چیزهای شیرین تر تمایل دارند.

گرفتن حمام گرم:

هنگامی که نوزادان به اندازه کافی بزرگ هستند تا به پوست شکم مادر فشار وارد کنند، می توانند تغییرات دما را حس کنند. به همین دلیل یک حمام داغ باعث ناراحتی آنها می شود و می تواند خطرناک باشد.

حمام گرم، برعکس، باعث می شود شما و کودکتان آرام شوید ، صدای جریان آب نیز می تواند به سلامت کودک کمک کند. برای اینکه شرایط بهتر شود مقداری آب را روی شکم خود بریزید و واکنش را احساس کنید.

کارهایی که باعث خوشحالی جنین در شکم مادر می شود!!

نوازش شکم:

گیرنده های لمسی فرزند شما حدودا در هفته 8 ام شروع به رشد می کنند و حدود هفته 20 ام نوزادان به اندازه کافی بزرگ هستند تا لمس شما را از بیرون نیز احساس کنند.

در طول این دوره، آنها از لمس شکم لذت میبرند و این یک راه عالی برای پیوند دادن است و پدر نیز می تواند به زودی به این روند دست یابد. در هنگام گوش دادن به موسیقی دلپذیر و آرام، از کرم یا روغن ماساژ استفاده کنید و شکم خود را ماساژ دهید.

گوش دادن به صدای شما:

در هفته های 25 تا 26، نوزادان شروع به پاسخ دادن به صدایی که خارج از رحم می شنوند، میکنند و چون صدای شما را بیشتر می شنوند راحت آن را تشخیص میدهند .

این همچنین برای آنها راحتی و اطمینان به ارمغان می آورد و نشان می دهد که همه چیز درست است ، یک راه موثر برای ایجاد رابطه با کودک ، خواندن با صدای بلند و یا فقط صحبت کردن است.

شنیدن صدای دیگر اقوام نیز لذت بخش است به خصوص صدای پدر. همه صداهای دیگر در اطراف شکم، نوزادان را برای درک گفتار و ترکیب صدا در زبان مادری خود آماده می کنند.

شنیدن موسیقی:

موسیقی پیش از تولد دارای مزایای متعددی است ؛ در مورد مادر، هورمون سروتونین تولید می کند و باعث آزاد شدن اندورفین ها می شود که به نوزاد منتقل می شود. در مورد نوزاد، موسیقی باعث تحریک احساسات و پیشرفت مغز می شود.

موسیقی را با صدای مناسب پخش کنید، زیرا کودک هم می تواند آن را از درون بشنود. به کنسرت های موسیقی کلاسیک بروید و کودک خود را به انواع صداها عادت دهید.

ورزش منظم:

کلیدی برای انتخاب تمرین های مناسب در دوران بارداری این است که:باید از نظر ایمن، مناسب، و توسط یک پزشک تایید شود. ورزش هوازی بهترین نوع فعالیت در طول این دوره است.

قلب نوزاد بهتر رشد می کند و اگر مادران خود به طور منظم ورزش کنند، قوی تر می شوند.ورزش هوازی همچنین باعث کاهش ضربان قلب می شود و این خوب است، زیرا ضربان قلب بالاتر باعث پریشانی جنین می شود.

دوره های استراحت:

دوره های استراحت شما دوره های سرگرم کننده نوزادان هستند ؛این زمانی است که نوزادان مشغول فعالیت می شوند، زیرا هیچ یک از فعالیت های روزانه، حرکات و روال های آنها در لیست کارهای شما دخالت نمی کند.

آنها شروع به تمرین آکروباتیک و تجربه حرکت جدید می کنند چنین عملکردی بیش از حد طول نخواهد کشید، بنابراین زمان برای استراحت نیز خواهید داشت. نزدیک به پایان بارداری، نوزاد به مدت 70-90 دقیقه به خواب می رود، بنابراین الگوی حرکتی آنها تغییر خواهد کرد.

خنده مادر:

اولتراسونوگرافی نشان داده است که وقتی مادران می خندند، جنین ها بالا و پایین می شوند. واکنش تریپولین در حرکت است - حتی با خنده شدید تر مادر کودک تعادل خود را حفظ می کند. این به دلیل انقباض عضلانی است. هورمونهای خوشبختی زمانی آزاد می شوند که شما احساس خوبی دارید و لذت می برید، به طور مستقیم به نوزادان نیز کمک می کنند.پس مطمئن شوید که تا آنجا که ممکن است لحظات مثبت ایجاد کنید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها