jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۹۹۱۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۳:۰۴

بهداشتی ‌ترین راه برای کنار گذاشتن ماسک‌ها در هنگام غذا خوردن چیست؟ آیا باید ماسک‌ خود را دور بیندازیم یا آنها را می‌توانیم به روش بهداشتی کنار بگذاریم و بعد از غذا خوردن، دوباره استفاده کنیم؟

به گزارش جام جم آنلاین، در ابتدای شیوع کروناویروس رستوران‌ها از مکان‌هایی بودند که تعطیل شدند و این تعطیلی خسارات زیادی هم برای ذی‌نفع‌های این صنف به بار آورد.

حالا دیگر مدت‌هاست که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله شست و شوی دست‌ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌ اجتماعی (۱ تا ۱.۵ متر فاصله)، رستوران‌ها باز شدند و به صورت غذای بیرون‌بر یا رعایت فاصله و تهویه هوا به فعالیت خود ادامه دادند.

در ادامه با مواردی آشنا می‌شویم که اگر در خانه غذا نمی‌خوریم به کرونا مبتلا نشویم. باید به این موضوع دقت کنیم و مراقب باشیم تا ادامه‌دهنده زنجیره ویروس کرونا نباشیم.

شاید شما از سلامت و سیستم ایمنی کافی برخوردار باشید و بدن‌تان بتواند با این ویروس مبارزه کند؛ اما برخی از افراد جامعه به علت ضعف شدید سیستم ایمنی بدن، در صورت ابتلا به کروناویروس ممکن است جان خود را از دست بدهند.

کارشناسان توصیه می‌کنند وقتی می‌خواهید در رستوران غذا بخورید:

۱. ابتدا دقت کنید که فاصله لازم با میزهای دیگر رعایت شده باشد.

۲. دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.

۳. تنها در زمانی ماسک خود را در بیاورید که بخواهید غذا بخورید. (در زمان انتظار برای غذا و صحبت با گارسون ماسک خود را پایین نیاورید)

۴. ماسک خود را دور گردن بیندازید نه روی چانه.

۵. در این بین، اگر با گارسون خواستید صحبت کنید ابتدا ماسک خود را از کناره‌ها با دو انگشت بگیرید و روی صورت‌تان بگذارید.

۶. اگر خواستید دوباره به غذا خوردن مشغول شوید باید دوباره دست‌هایتان را ضد عفونی کنید.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر