غلظت خون بيمارى شايعى است كه در مردان بيشتر از زنان ديده مى‌شود؛ خون از دو قسمت پلاسما و گلبول‌ها تشكيل شده است

علت سوزش و درد در انگشتان دست و پا یافت شد

title
غلظت خون بيمارى شايعى است كه در مردان بيشتر از زنان ديده مى‌شود؛ خون از دو قسمت پلاسما و گلبول‌ها تشكيل شده است که در صورتی‌كه نسبت يا درصد تركي به خون تغيير يابد بيمار دچار غلظت خون يا پلى سيستمى مى‌شود.
کد خبر: ۱۲۷۹۱۱۷

علت سوزش و درد در انگشتان دست و پا یافت شد

 


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان غلظت خون بيمارى شايعى است كه در مردان بيشتر از زنان ديده مى‌شود؛ خون از دو قسمت پلاسما و گلبول‌ها تشكيل شده است که در صورتی‌كه نسبت يا درصد تركي به خون تغيير يابد بيمار دچار غلظت خون يا پلى سيستمى مى‌شود. 

 

كم‌ خونی، اختلالات قند خون، فشارهای عصبی، انسداد عروق، بالا بودن چربی و كلسترول خون موجب سوزن سوزن شدن سر انگشتان می ‌شود.

 


 
معيـار انـدازه‌گيـرى غلـظـت خـون هماتوكريت است كه بيانگر نسبت درصد پلاسما به گلبول‌ها است در صورتى‌ كه اين درصد در خانم‌ها بالاتر از ۴۸ درصد و در آقايان بالاتر از ۵۲ درصد باشد، گفته مى‌شود فرد مبتلا به غلظت خون است. 
 
علائم غظت خون بطور کلی شامل سياه شدن لب‌ها، انگشتان و لاله گوش، تنگى نفس، تعريق زياد وريدهاى برجسته روى زبان، احساس سوزش و درد در انگشتان دست و پا و در بعضى موارد تارى ديد است.
 
شدت و نوع علائم بسته به ميزان غلظت خون و علت ايجاد آن است كه در صورت بروز علائم فوق بيمار بايد به پزشك مراجعه کند چرا که تشخيص افتراقى‌هاى زيادى با توجه به كلى بودن علائم جهت اين بيمارى وجود دارد. 
 
شايد كم آبى بدن، استرس و... موجب غلظت خون شده باشد كه اين عوامل اكثرا قابل رفع كردن هستند اما در غلظت خـون واقـعـى عـواملـى نـظـير بيمارى‌هاى قلبى مادرزادى، وقفه تنفسى موقع خواب، زندگى در ارتفاعات و كوهستان‌ها مطرح است. 
 
ابتلا به برخى سرطان‌ها مانند سرطان كبد، كليه و كوشينگ موجب برخی موارد زمینه ساز غلظت خون مي شود. 
 
درمان ممكن است از توصيه به مصرف مايعات بيشتر گرفته تا این کار به صورت دوره‌اى و يا عمل جراحى و مصرف آسپرين متفاوت باشد كه براساس تشخيص صورت مى‌گيرد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

برچسب ها: سوزش انگشت درمان
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها