jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۷۶۱۹ ۰۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۱

متخصص بیماری‌های قلب و عروق گفت: همه مردم نیاز به کنترل وضعیت قلب خود ندارند و این نیاز در زمانی است که فرد بیش از 35 تا 40 سال سن داشته و قصد انجام فعالیت‌های ورزشی را دارد؛ در این شرایط توصیه می‌شود تا وضعیت قلب قبل از شروع فعالیت ورزشی کنترل شود.

به گزارش جام جم آنلاین، مسعود اسلامی در گفتگو با فارس در باره «بیماری‌های مختلف قلبی»، اظهار داشت: بیماری‌ های قلبی انواع مختلف و علل گوناگون دارند. یک سری از بیماری‌های قلبی مادرزادی و ژنتیک هستند و یک سری بیماری‌ها اکتسابی‌اند.

وی ادامه داد:مهمترین بیماری اکتسابی قلبی تنگی عروق کرونر است که منجر به سکته قلبی می‌شود. مهم‌ترین علل تنگی عروق کرونر قلب، دیابت، فشار خون، مصرف دخانیات و عدم تحرک و ورزش است.

این متخصص بیماری‌های قلب و عروق افزود: یکسری بیماری‌ های قلبی نیز به صورت تپش قلب خفیف و شدید شروع می‌شود که مهم‌ترین علل سکته‌های قلبی است و به دنبال آن عضله قلب ضعیف و نامنظم شده و ایست قلبی ایجاد می‌شود.

اسلامی اضافه کرد:خوشبختانه بیشتر بیماری‌های قلبی قابل درمان هستند که شامل درمان‌های دارویی و جراحی است. در عروق کرونر می‌توان با بالن، گرفتگی را باز کرد یا در مواردی عمل قلب باز انجام می‌شود؛ همچنین افرادی که دچار بیماری قلبی شدید می‌شوند نیز قابل درمان هستند.

وی با اشاره به نقش ژنتیک در بروز بیماری‌های قلبی، خاطرنشان کرد: در بعضی از بیما‌ری‌های قلب که عضله قلب ضخیم می‌شود، ممکن است این عارضه تا 50 درصد به فرزندان انتقال داده شود؛ همچنین در خصوص تنگی عروق کرونر، پدر و مادرانی که در سن زیر 60 سال دچار این تنگی شده باشند، این فاکتور مهم و عامل مستعدی برای ابتلای فرزندانشان به این بیماری است.

این متخصص بیماری‌های قلب و عروق تصریح کرد: توصیه می‌کنیم در خانواده‌هایی که پدر و مادر در سن زیر 60 سال دچار سکته یا تنگی عروق قلب شده‌اند، فرزندان آنها مصرف چربی و کلسترول اشباعی را پایین بیاورند و به طور منظم پیاده روی کنند.

اسلامی در پاسخ به این پرسش که «آیا افراد فاقد علامت بیماری قلبی نیاز به کنترل سلامت قلب خود دارند؟»، بیان داشت: کنترل فشار خون و چربی باید برای همه افراد صورت گیرد، اما همه مردم نیاز به کنترل وضعیت قلب خود ندارند و این نیاز در زمانی است که فرد بیش از 35 تا 40 سال سن داشته و قصد انجام فعالیت‌های ورزشی را دارد؛ در این شرایط توصیه می‌شود تا وضعیت قلب این فرد قبل از شروع فعالیت ورزشی کنترل شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر