ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید

کد خبر: ۱۲۷۷۳۳۱

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پارس ناز، 

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید 

تابستان امسال گرمای عجیب و اذيت دهنده اي دارد و همه ی ما به دنبال راهی هستیم تا باد کولر را خنک تر کنیم، اکثر مردم از کولرهای آبی استفاده می‌کنند ودر دماهای خیلی بالای فصل تابستان کولر آبی جواب گوی گرما نیست، اما راه و روش هایي هست که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم تا در روزهای خیلی گرم هم در مصرف انرژی صرفه جویی کنیم و هم باد کولر را خنک کنیم.

 

آموزش سرویس کردن کولر آبی

کولرهای آبی، امکان انتخاب و تنظیم درجه سرما را ندارند و نهایتا دور تند و کند را می توان از آنها انتظار داشت. پس بهتر است در تعداد زیادی از ساعت‌ها خاموش باشند. اما گرمای تب‌دار بعضی از روزهای فصل گرم سال، کاسه‌هاي صبر را لبریز و طاقت‌ها را طاق میکند، پس کولر‌ها را سرویس کنیم تا لااقل انرژی کمتری را هدر بدهند. دراین پست که با استفاده از دانش یکی از متخصصان تأسیسات و سرویس کولر نوشته شده، راه و رسم افزودن بازدهی کولر را مرور میکنیم.

 

پوشال‌ها را عوض کنید

پوشال قیمت چندانی ندارد و بر این اساس بهتر است هر سال عوض شود و چنانچه فکر می کنید خیلی خوب آنها را شسته‌اید، در صورتی که پوشال آن کهنه شده است آنرا تعویض کنید یا در غیر این صورت انها رابا آب بشویید تا خاک‌هاي آن وارد فضای کولر نشود، هردو سال یک بار پوشال ها را عوض کنید. البته تعویض پوشال ها بسته به آب شهر ممکن است هر سال ضروری باشد.

 

موتور‌‌، قلب‌تپنده کولر

کولر یک پمپ آب و یک دینام دارد که اولی، فرایند گردش آب و دومی عمل گردش هوا رابه انجام میرساند. این موتور‌ها هرقدر سالم‌تر باشند، کولر عملکرد بهینه‌تری خواهد داشت و انرژی کمتری را هم مصرف خواهد کرد. در زمان بازدید از این 2 موتور، ابتدا باید گرد و غبارشان را گرفت و بعد آنها را روغن‌کاری کرد. موتور کولر، 2 قطعه یاتاقان دارد که باید حتماً روغن‌کاری شوند.

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

پیش از روشن‌کردن کولر نیز باید ابتدا پروانه رابا دست چند دور بچرخانید تا روان شود. توصیه شده که یک دینام نباید بیشتر از 7 ساعت بی‌وقفه کار کند. این موتور به همراه پمپ آب، در خطر سوختن بر اثر کارکرد زیاد قراردارند. پس به موتورهایی که دارند بی‌توقف میچرخند هم فکر کنید.

 

سایه بانی بر سر کولرها

بدنه فلزی کولر در تابش مستقیم آفتاب، گاهی چنان داغ می شود که حتی لمس کردنش ناممکن است. انتظار خنکای کامل از کولری با این شرایط، چندان منطقی نیست. پس سایه‌بانی برای کولر تعبیه کنید تا خنک بماند و خنکی بدهد. درضمن مصرف انرژی کولر با سایه‌بان هم پایین می آید.

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

ایجاد سایه‌بان برای کولر به گونه‌اي که از تابش مستقیم آفتاب به دور باشد به کارایی آن بسیار کمک خواهد کرد. چهار پایه‌ي کولر را مستقیما روی سطح آسفالت یا ایزوگام قرار ندهید و زیر پایه‌هاي آن سنگ بگذارید تا در سطح آسفالت فرو نرود.

 

شست‌وشوی کولر فراموش نشود

پیش از روشن کردن کولر، بد نیست از محکم بودن پیچ و مهره‌هایي که به چشم می آیند، مطمئن شوید. به گزارش پارس ناز بعد از آچارکشی، به سراغ کف کولر بروید و حتماً آنرا بشویید. شست‌وشوی کف کولر باید با فرچه پلاستیکی انجام شود تا به رنگ آن آسیبی نرسد. اگر قسمتی از رنگ کف کولر از بین رفته بود، بی‌تردید به‌زودی زنگ می زند و ممکن است تا یکسال بعد بپوسد.

 

دراین مواقع، یک ظرف قیر ایزوله که یک نوع قیر آماده و سرد است، از رنگ فروشی تهیه کنید و آن رابا قلمو بر کف کولر پخش کنید. نگذارید نقطه‌اي از چشمتان دور بماند، هرجا خاک نشسته، بشویید. چون این خاک‌ها یا گل میشود و توی کولر می ماند و یا همراه با باد خنک، وارد ریه‌هاي خودتان میشود.

 

باد خنک گاهی هدر میرود

کولر ممکن است پس از چند سال، اندکی جابجا شود. این‌جابه‌جایی طبق معمول به‌دلیل تکان‌هایي که موتور کولر به بدنه آن می دهد، ایجاد میشود. هم راستا نبودن خروجی کولر با دهانه کانال، باد خنک را هدر میدهد، بنابر این یکی از مهمترین نکاتی که حین سرویس کولر باید در نظر داشت.

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

هم‌راستابودن خروجی و دهانه کانال است که با یک پارچه ضد‌آب و ضخیم مثل برزنت، پشتیبانی می شود. پارچه‌هاي برزنتی هم به‌تدریج آسیب می بینند و ممکن است در گوشه و کنارشان، درزهایی پدید بیاید. حتماً‌ دقت کنید که چنین درزهایی وجود نداشته باشد و باد خنکی که کولر به هزار زحمت تولید کرده، به هدر نرود.

 

کولر با بهره وری بیشتر

هرچه کانال کولر کوتاه‌تر باشد، بهره‌وری آن افزایش مییابد و مصرف انرژی کمتر می شود. بر این اساس منطقی به‌نظرمی‌رسد که در آپارتمان‌هاي چند طبقه، گاهی کولر‌ها از پشتبام، به داخل تراس‌ها نقل مکان کنند. شیلنگ آب کولر‌ها اگر از نوع نا مرغوب باشد، در آفتاب خشک شده و احتمالا بعد از یکسال مصرف، آماده پاره شدن است. پس بهتر است شیلنگ آب کولر را هم عوض کنید و نوع مرغوب‌تر آنرا بخرید که به شیلنگ یخچالی مشهور است.

 

یکی از مهم ترین معیار‌ها برای استفاده بهینه از کولر، توجه بهمین شیلنگ است. اگر سیستم گردش آب به درستی در کولر انجام شود و پوشال‌ها کاملا خیس شوند، کولر خنکای بیشتری تولید می کند و انرژی کمتری را هدر میدهد. بعد از این‌ها دریچه‌هاي خود کولر را باز کنید. برای باز کردن درپوش کناری کولر، درپوش را از محل مخصوص گرفته و بطور عمودی بطرف بالا بکشید تا قسمت تحتانی آن از بدنه جدا گردد.

 

سپس درب رابه طرف خارج کشیده آنرا بیرون بیاورید. ناودان هاي مستقر در درپوش ها را تمیز کنید تا منافذ آن باز شود در حالیکه آب کولر تخلیه شده است، از کسیکه پای دکمه‌ي قطع و وصل کولر ایستاده است بخواهید به ترتیب و یکی یکی دکمه‌ ها را بزند تا از سلامت پمپ آب و موتور کولر خاطرجمعی حاصل نمایید.

 

طبق معمول قطعات الکتریکی نیازمند سرویس نیست و قابل تعمیر هم نیست یا ارزش تعمیر ندارد ودر صورت از کار افتادن بهتر است تعویض شود. واترپمپ را باز نموده و پس از تمیز کردن رسوب آب از روی آن، واترپمپ را روغن زده و به درستی در محل خود نصب نمایید. با پر کردن تشتک تحتانی از آب و روشن نمودن واترپمپ خاطرجمعی حاصل نمایید که مسیر آب در شلنگ و سه راهه و آب پخش کن ها باز است.

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

چنانچه محور موتور لقی دارد میتوانید با استفاده از واشر مخصوص، لقی آنرا بگیرید. البته لقی کم اشکالی ندارد. شناور را طوری تنظیم نمایید که آبی از تشتک یا دریچه خاطرجمعی به بیرون نریزد. دریچه خاطرجمعی آب را ، بادقت باز نموده و تشتک پایین رابا شلنگ آب خوب بشویید. اگر کف کولر رسوب زیادی گرفته می‌توانید به کمک مواد جرمگیر شستشو را انجام دهید.

 

هم اکنون نوبت آن است که فلکه‌ي آب کولر را باز کنید تا از سلامت شناور کولر خاطرجمعی حاصل کنید.به گزارش پارس ناز با دست و به آرامی شناور را بالا بیاورید و ببینید که عمل قطع آب صورت می‌پذیرد یا خیر. اگر آب به درستی وارد کولر نمی شود یا عمل قطع بطور کامل انجام نمی شود شناور می ‌بایست تعویض گردد. پس از آبگیری کولر پمپ آب را روشن کنید تا از صحت سیستم گردش آب کولر خاطرجمعی حاصل کنید.

 

توری دور پمپ را لازم است قبل از روشن کردن تمیز کرده باشید و کف پمپ آب با کف کولر حداقل یک سانتی‌متر فاصله داشته باشد. پس از روشن شدن پمپ آب اتصالات رابه دقت نظارت کنید که از جایی چکه نداشته باشد، زیرا یکی از مهمترین دلایل سوختن موتور کولر و پمپ آب، چکیدن آب بر روی بدنه‌ي موتورهای الکتریکی است.

 

قبل از روشن نمودن موتور در اول فصل پارچه بزرگی را خیس کرده و آنرا مقابل دریچه هوا قرار دهید تا از ورود گرد و خاک به درون اتاق جلوگیري به عمل آید. برای تهویه بهتر، واترپمپ رابه مدت 10 دقیقه روشن نمایید تا پوشال ها خوب خیس شود سپس موتور کولر را روشن کنید.

 

و در ادامه چگونه خانه را خنک کنیم؟

چگونه می توان خانه و منزل را خنک کرد؟ آیا در خانه یا ساختمانی گرم به سر می‌برید؟ کولر شما قادر به خنک کردن منزل شما نیست؟ آیا این امکان وجوددارد دمای یک محیط را بدون استفاده از وسایل سرمایشی پایین بیاوریم؟

 

از گرمای تابستان نمیتوان فرار کرد. فصل گرمی از سال که هرماه چند ماه مهمان ما می شود. ازآن نمی‌توانیم فرار کنیم و اکثرا هم با استفاده از وسایل گرمایشی از قبیل کولر و .. به جنگ آن می‌رویم. ولی شاید جالب باشد بدانید نکاتی را میتوانید رعایت کنید که به وسیله آن حتی گاهی بدون استفاده از کولر و سایر وسایل سرمایشی دمای منزل را پایین و خنک نگه دارین.

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

نکاتی که امروز به آنها اشاره میشود علاوه بر کمک به کاهش دمای منزل بسیار در مصرف برق و حتی آب شما صرفه جویی می کند ضمن این‌که با سر و صدا هاي عجیب‌وغریب هم سر و کار نداریم. نکات ساده و البته بسیار پر کاربردی که می‌تواند دید شما را نسبت به خانه ي گرم تغییر دهید؟

 

۱» پرده ها را بکشید

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

ممکن است که خیلی ساده بنظر بیاید ولی باید بدانید چیزی نزدیک به ۳۰ درصد از گرما از طریق درب و پنجره ها وارد خانه ي شما می شود پس تنها با کشیدن پرده ها به تنهایی می توان تا ۷ درصد در مصرف برق صرفه جویی کرد و دمای داخل خانه را تا ۲۰ درجه کاهش داد. به عبارتی کشیدن پرده ها از تبدیل شدن خونه شما به یک گلخانه کوچک پیش گیری می کند مخصوصا برای خانه هایي که پنجره آنها به سمت جنوب و یا غرب است.

 

۲» در استفاده از درب ها باهوش باشید

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

بستن درب اتاق ها از بیرون رفتن هوای خنک در گرم ترین ساعات روز پیش گیری می کند. سایت پارس ناز همچنین باید در اتاق رو در ساعات خنک شب باز بگذارید حتی اگر از کولر استفاده می کنید. با اینکار هوای خنک به صورت طبیعی تر در فضای خانه ي شما جریان خواهد داشت.

 

۳» ترفند پنکه را یاد بگیرید

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

حتی یک کولر هم نمی‌تواند یک نسیم مصنوعی خنک دریایی رابه وجود بیاورد اما شاید با این ترفند و یک پنکه ساده شما بتوانید از پس آن بر بیایید. درون یک ظرف مناسب مقداری یخ قرار دهید. حال این ظرف یخ رابه گونه اي در مقابل مسیر و جریان باد پنکه قرار دهید که باد منشع شده از پنکه از میان یخ ها عبور کرده و سپس در فضای خانه جریان یابد. این باد تا متر ها سرمای خودرا حفظ می کند و شما چیزی از یک نسیم کنار آب کم نخواهید داشت.

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

این یک ترفند فوق العاده است. حتی می‌توانید در روشی دیگر چندین بطری کوچک آب رابه یخ تبدیل کرده و سپس آنها را در پشت پنکه آویزان کنید که این روشها همانند روش قبل بسیار به کمک شما می آید.

 

۴» تجدید نظر در استفاده از انواع ملحفه

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

بنظر میر سد باید زمان تغییر، تعویض و یا نظافت ملحفه و روتختی ها را باید کوتاه تر کنید. اینکار نه تنها به بهداشت و تمییزی تخت و اتاق شما کمک می کند بلکه نقش به سزایی در هرچه بهتر شدن خواب و البته دمای تخت شما دارد. منسوجاتی مثل ملحفه و بالش هاي پشمی عایق هاي خوبی هستند ولی برای این فصل استفاده از کتان بهتر است چرا که این نوع پارچه بسیار بهتر هوا را از خود عبور داده و خنک تر هستند.

 

۵» پنکه هاي سقفی در جهت خلاف عقربه هاي ساعت بچرخند

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

احتمالا دراین این رابطه دانش کافی را نداشتد. پنکه هاي سقفی باید در هر فصل تنظیم شوند. پنکه هاي سقفی را در فصل تابستان در جهت خلاف عقربه هاي ساعت میبایست تنظیم کنید ودر فصل زمستان بر عکس. اینکار در در خنک شدن و انتشار باد خنک بسیار تاثیر دارد و شما با برعکس چرخاندن پره هاي پنکه در واقع منزل را گرم م کنید.

 

۶» مهم تر از درجه حرارت منزل، درجه حرارت بدن است

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

اگر نياکان ما تونستند بدون استفاده از کولر زنده بمانند پس نگران نباشید شما هم میتوانید. مجله پارس ناز شاید خنک کردن بدن از داخل هم ایده بدی نباشد که مدام به دست فراموشی سپرده می شود. اما چگونه؟ از نوشیدن نوشیدنی هاي خنک گرفته تا گذاشتن پارچه خنک بر روی مکان هایي ازبدن که ضربان قویتری دارند مثل مچ دست و گردن.

 

ایده دیگر انتخاب هوشمندانه لباس هاست که بازهم باید به سراغ لباسهای نخی و نوعی از پارچه بروید که به اسانی هوا از میان بافت هاي انها عبور می کند. در رابطه با رنگ ها هم حتماً اطلاع از جذب گرما و انرژی توسط لباسهای تیره تر دارید. پس باید در فصل گرم به سراغ رنگ هاي روشن بروید.

 

۷» هواکش ها را روشن کنید

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

حتماً شما هم چه در سرویس هاي بهداشتی به هنگام استحمام و یا در هنگام آشپری از آشپزخانه از منابع آب گرم استفاده می کنید. یا اصلا مدام بر روی اجاق شما غذا ها در حال جوشیدن و تولید بخار هستند. روشن کردن هواکش ها بعد از یک دوش بخار یا هنگامیکه در حال آشپزی هستید بسیار در هدایت و انتقال هوای گرم به خارج از منزل تاثیر دارد. پس از فن و یا هود هاي آشپزخانه غافل نشوید.

 

۸» تخت خودرا ضد گرما کنید

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

این ایده هم با این‌که کمی عجیب بنظر میرسد ولی می‌توانید بسیار تاثیرگذار باشد و شما را غافل گیر کنید. یک بطری آب را در فریزر قرار بدهید تا منجمد شود سپس این بطری هاي یخ را در زیر و پایین تخت خود جاسازی کنید. بهتر است اینکار را دقایقی یا شاید ساعاتی قبل از خواب انجام دهید. پس از مدتی یخ ها گرمای تخت را مخصوصا در ناحیه پایین تخت و محل قرار گرفتن پا ها جذب کرده و ان ناحیه را خنک می کند.

 

۹» هوای خنک شبانه

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

طبق معمول در اکثر نقاط شبها دما روبه کاهش نهاده و دمای هوا بسیار مناسب می شود. اگر در مکانی زندگی می کنید که برهمین روال است و دمای هوا در سب خنک تر است پس حتماً از این نعمت خدادادی استفاده کنید. پنجره ها را باز کنید تا هوای خنک داخل شود حتی از یک پنکه برای به جریان انداختن هوا می‌توانید استفاده کنید ولی حواس تان باشد که به هنگام صبح مجدد گرما شروع می شود و شاید لازم باشد زودتر درب و پنجره ها را ببندید.

 

۱۰» استفاده هاي لامپ هاي کم مصرف

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

اگر به دنبال فرصتی بوده اید که از شر این لامپ هاي پرمصرف خلاص شوید شاید هم اکنون زمان آن رسیده است. این لامپ هاي رشته اي با تبدیل کردن ۹۰ درصد انرژی به گرما باعث گرم شدن و تلف مقدار قابل توجهی انرژی میشوند. پس بهتره از لامپ هاي مهتابی یا لامپ هاي کم مصرف استفاده کنید.

 

استفاده از پنجره هاي کرکره اي

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

برای تعداد زیادی از منازل پنجره هاي کرکره اي فقط یک پوسته زیبا و ثابت برای نمای خارجی آن هستند، اما این نوع پنجره هاي کرکره اي میتوانند کارهایی به مراتب سخت تر را انجام دهند. به عناون مثال در روزهای داغ تابستان که اشعه خورشید سوزاننده تر از هر زمان دیگری است درز بین کرکره هاي میتواند هوا را در داخل خانه برای شما جا به جا کند و خود پنجره هم می‌تواند خانه را از اشعه خورشید دور نگه دارد و به این ترتیب خانه شما با روش طبیعی خنک می شود.

 

به نمای خانه تان پوسته یا شِید اضافه کنید

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

یکیدیگر از روشهای طبیعی برای خنک کردن خانه این است که به نمای خانه تان یک پوسته چوبی اضافه کنید. این پوسته چوبی در جلو پنجره ها می‌تواند متحرک باشد. این پوسته ها میتوانند دو خاصیت و کاربردی داشته باشند اول این‌که میتوانند امنیت خانه شما را تامین کنند و مانند یک نرده عمل کنند، به صورتی که شما میتوانید پنجره را باز رها کنید تا تهویه در خانه صورت بگیرد دوم آن که این پوسته میتواند ظاهری مدرن به طراحی نمای خارجی خانه شما بدهند.

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

این شیدها میتوانند ظاهرهایی متفاوت داشته باشند. شما میتوانید این پوسته و یا شیدها را خودتان طراحی کنید و به وسیله برش لیزری، طرح دلخواه تان را در بیاورید. حتی این شیدها میتوانند در حفظ حریم خصوصی خانه شما نیز بشما کمک کنند ودر عین حال هم خانه شما بدون کولر خنک می شود، برای درک بهتر نگاهی دقیق به عکس بالا بیاندازید.

 

پنجره هاي باز، پنجره هاي بسته

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

از آنجایی که هوای گرم به سمت هوای سرد حرکت می کند و هرگونه حرکت هوایی یا همان تهویه هوا برای روزهای گرم خوب است. شما می‌توانید از یک ترفند کاملا ساده استفاده کنید. پنجره هاي آن سمتی از خانه که خنک هستند را باز کنید و دیگر پنجره ها را ببندید به این ترتیب هوای گرم از قسمت خنک خانه خارج می شود از طرف دیگر هم هوای گرم وارد خانه نمی شود و به این ترتیب شما به شرایط آسایش خود میرسید.

 

استفاده از شیدهای داخلی

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

شیدهای داخلی چیزی بیش تر از یک جای گزین ساده برای پرده ها هستند. از آنها همانگونه که بالاتر اشاره شد می توان جهت بالا بردن امنیت پنجره ها بهره برد و هم چنین شما می‌توانید پنجره پشت آنها را باز بگذارید تا تهویه هوا داخل اتاق صورت بگیرد بدون آن که خورشید به داخل خانه نفوذ کند و به این ترتیب با روشی ساده خانه شما خنک می شود.

 

باز کردن پنجره هاي بالایی

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

همه ی ما خوب میدانیم که هوای گرم بالا رونده است. پس شما میتوانید با باز کردن پنجره هایي که در ارتفاع بالاتری قراردارند به تهویه هوای خانه تان کمک کنید. وقتی پنجره هاي بالایی را باز می کنید، هوای گرم خارج می شود و هوایی که در ارتفاع پایین تر در حال گرم شدن است کم کم به سمت بالا حرکت می کند و به این ترتیب تناسب در هوای سرد و گرم خانه به وجود می آید و خانه خنک می شود.

 

از پنکه هاي سقفی استفاده کنید

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

یکیدیگر از راه هاي طبیعی برای خنک کردن خانه، استفاده از پنکه هاي سقفی است. این پنکه ها هوای گرم بالای خانه را خنک می‌کنند و با حرکت دوار خود باعث میشوند تا حرکت هوا و جابه جایی آن سریعتر صورت بگیرد و بهمین ترتیب باعث خنک شدن هوای خانه میشوند. این پنکه هاي سقفی به نسبت کولرهای آبی و گازی مقرون به صرفه تر هستند.

 

ایجاد فضاهای نیمه باز در خانه

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

اگر خانه هاي قدیمی را یادتان باشد، قسمتی داشتند به نام بهار خواب، این فضا؛ فضای نیمه بازی بود که در شب هاي تابستان برای خوابیدن ازآن استفاده می شد البته برای چرت هاي نیم روزی هم مورد استفاده بودو کلا فضای خنکی بوده که برای فرار از گرمای تابستان مورد استفاده قرارمی گرفته است. شما هم میتوانید چنین فضایی را در خانه تان به وجود بیاورید و از خنکی آن لذت ببرید.

 

ظرف آب خنک پشت پنجره

با این نکات باد کولر را خنک تر کنید |ترفندهای جالب برای بهتر خنک کردن کولر در گرمای شدید

پشت پنجره هاي خانه تان یک ظرف بزرگ از آب قرار دهید، این ظرف هاي آب به سان چشمه هاي آب عمل می‌کنند و هنگامیکه باد می وزد و از روی این ظرف ها عبور می کند خنک می شود و به این ترتیب هوای خانه شما هم خنک می شود. از این سیستم قبلا هم در بادگیرهای ایرانی استفاده می شده است. این هم یک روش طبیعی برای خنک کردن خانه بدون کولر.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها