jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۶۷۲۲ ۰۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۸

پرورش گل و گیاه در خانه اتفاقی جادویی است؛ گذشته از طراوت و حس خوب مراقبت،‌ اینکه بتوانید از گیاهانی که خودتان پرورش داده‌اید در تهیه دمنوش و غذا استفاده کنید بسیار لذت‌بخش است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از همشهری آنلاین ،در همین رابطه ۶ گیاه پرمصرف و محبوب برای پرورش در خانه را به شما معرفی می‌کنیم. پرورش این ۶ گیاه دارویی به فضای زیادی احتیاج ندارد و به راحتی می‌توانید در گلدان کنار پنجره یا یک بالکن کوچک آن‌ها را پرورش دهید.

بسیاری از گیاهانی که از آنها برای طعم دادن به غذاهای خود استفاده می‌کنیم دارای مزایای دارویی اثبات شده‌ای هستند و ترکیبات ضد التهابی، ضد قارچ و ضد باکتری دارند. خواص شناخته شده این گیاهان در برطرف کردن نیش حشرات، دفع سموم بدن، تنظیم دستگاه گوارش و یا تقویت سوخت و ساز بدن چیزی شبیه معجزه است.

علاوه بر اینکه بسیاری از آنها طعم و عطر غذا را نیز بهتر می‌کنند حتی می‌توانید از آن‌ها برای داشتن خوابی خوب استفاده کنید. این اینفوگرافی مشاوره‌ای است در مورد آنچه که می‌توان پرورش داد. همه این گیاهان به راحتی در یک گلدان رشد می‌کنند؛ می‌توانید بذر آن‌ها را پرورش داده و یا نهال و گیاه کوچک آن‌ها را خریداری کنید.

داشتن یک باغچه دارویی چیزی بیش از دارو برای شما به ارمغان می‌آورد؛ گیاهان از احساس لمس گرفته تا طعم و رایحه تجربه طبیعی بی‌نظیری به ما هدیه می‌دهند. با این شش گیاه شروع کنید و به زودی مجموعه گیاهان خود را بزرگ‌تر کنید:

۶ گیاه دارویی که می‌توانید در آپارتمان پرورش دهید (اینفوگرافیک)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر