jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۷۶۰۷۹ ۲۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۷:۲۷

شبکه پرس تی وی به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت چهلمین سالگرد این رویداد برنامه های متنوعی تدارک دیده است.

گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در شبکه پرس تی وی

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از فارس، به مناسبت هفته دفاع مقدس مستند «هاسو: سرباز وطن» به کارگردانی یوسف بیابانی 31 شهریور و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس از شبکه پرس تی وی پخش خواهد شد.

این مستند محصول سال 2018 است و به روایت زندگی و رنج جانباز مسیحی، هاسو کشیش دانیالیان جانباز ۷۰ درصد اعصاب و روان دفاع مقدس از زبان خودش و خواهر و برادرش می پردازد.

هاسو سال 61 همراه با چند نفر از دوستان ارامنه خود به جبهه اعزام می شود و در آنجا به عنوان پزشکیار مشغول فعالیت می شود. وی که در عملیات والفجر 2 جانباز شده است در این مستند از علاقه خود به شهادت می گوید و به بیان توضیحاتی در وصف امام خمینی (ره) و شخصیت والای ایشان می پردازد.

برنامه «ایران امروز» به تهیه کنندگی ساتراپ شجاعی نیز با محوریت چهل سالگی دفاع مقدس به بررسی هشت سال جنگ تحمیلی و حمایت غربی ها از صدام پرداخته و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه دفاعی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

در همین راستا در واحد نیوز روم شبکه پرس تی وی هم ضمن پوشش زنده مراسم رژه نیروهای مسلح، اخبار و گزارش های ویژه از سخنرانی رییس جمهور به مناسبت هفته دفاع مقدس و برجسته کردن دستاوردهای نظامی ایران تهیه و پخش خواهد شد.

همچنین دو کلیپ محتوایی مرتبط با این مناسبت با عناوین «برگزاری رزمایش توسط ایران برای به نمایش گذاشتن قابلیت های دفاعی» و « ایران چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را برگزار می کند» تهیه شده که بر روی سایت شبکه قرار خواهد گرفت.

میان برنامه «جنگ تحمیلی» (Imposed war) از مجموعه «تقویم تاریخ» به تهیه کنندگی عاطفه سادات دربندی نیز از دیگر برنامه های شبکه در روز 31 شهریور ماه است که جنگ تحمیلی صدام حسین علیه ایران را از آغاز آن در سال 1359 تا پایان آن در سال 1367 مورد بررسی قرار می دهد.

حمایت آمریکا از صدام در این جنگ هشت ساله، پیوستن داوطلبانه مردم به نیروهای نظامی برای دفاع از ایران تحت رهبری امام خمینی (ره)، کمک های کویت به عراق در این جنگ، حمایت مالی و تسلیحاتی بریتانیا، شوروی، فرانسه و اکثر کشورهای عربی از عراق، کمک های اطلاعاتی و جاسوسی سازمان سیا به عراقی ها و پذیرش قطعنامه 598 سازمان ملل متحد از سوی ایران در 26 تیر 1367 و پایان جنگ از محورهای مورد بحث در این برنامه خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر