jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۴۱۴ ۱۶ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۳:۰۰

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از امراض چین:

در برابر آنفلوآنزا واکسینه شوید

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از امراض چین پیشنهاد می‌کند که ابتدا در برابر آنفلوانزا واکسینه شوید و سپس منتظر واکسن کووید ۱۹ باشید.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، جورج فو گائو، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از امراض چین پیشنهاد می‌کند که ابتدا در برابر آنفلوآنزا واکسینه شوید و سپس منتظر واکسن کووید ۱۹ باشید.

جهان برای یافتن واکسن و داروهایی که در درمان کووید ۱۹ مؤثر است در حال رقابت با زمان است؛ برای این منظور، چین تلاش سختی در تولید واکسن‌ها، اتخاذ رویکردهای مختلف فناوری و جذب منابع ملی برای کنترل سریع همه گیری انجام داده است.

تاکنون، برخی از نامزدهای واکسن، آزمایشات بالینی مرحله سه را آغاز کرده‌اند، چین در این میان به عنوان پیشگامان آزمایش واکسن سهیم است.

اما فصل آنفلوانزا نیز در راه است و مقامات بهداشت عمومی نگران فصل پاییز و زمستان هستند؛ همچنین احتمال داده می‌شود کشورها سال جاری با موارد بیشتری از ابتلا به آنفلوانزا مواجه شوند.

جورج فو گائو، ویروس‌شناس و ایمنی‌شناس اهل چین و مدیر مرکز کنترل و پیشگیری این کشور بر واکسیناسیون علیه آنفلوآنزا تأکید می‌کند.

وی در یک نشست خبری مجازی اظهار داشت: «من هنوز هم مردم را به واکسیناسیون آنفلوآنزا تشویق می‌کنم؛ آنفلوآنزا در حال حاضر یک چالش بزرگ برای بهداشت عمومی است؛ از آنجایی که به پاییز نزدیک می‌شویم، پیش بینی می‌کنیم که یک وضعیت یا سناریوی کرونایی مخلوط با آنفلوآنزا داشته باشیم».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر