jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۷۴۴۵۷ ۰۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۰:۱۳

دونالد ترامپ با امضای یک فرمان اجرایی اعلام کرده استفاده از تیک تاک در آمریکا ممنوع می‌شود، بلکه فعالیت‌های خود در این کشور را به کمپانی آمریکایی واگذار کند. حالا گزارش جدیدی منتشر شده که از نقش مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ در تحریم پلتفرم اشتراک ویدیوی چینی می‌گوید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، پاییز سال گذشته میلادی زمانی که مدیرعامل فیسبوک در واشنگتن درباره آزادی بیان صحبت می‌کرد، برنامه دیگری نیز داشت که آن، هشدار به مقامات آمریکا درباره تهدیدات کمپانی‌های چینی به خصوص برنامه بسیار محبوب تیک تاک بود.

به گزارش وال استریت ژورنال، مارک زاکربرگ در اکتبر سال ۲۰۱۹ با مقامات دولتی و همچنین قانونگذاران جلسه‌ای تشکیل داده و سفری به واشنگتن داشته است. مدیرعامل فیسبوک در یک شام خصوصی در اواخر اکتبر در کاخ سفید، به رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ این موضوع را گوشزد می‌کند که کمپانی‌های اینترنتی چینی کسب و کارهای آمریکایی را تهدید می‌کنند و باید نگران آن‌ها بود.


زاکربرگ در جلساتی با چندین سناتور درباره تیک تاک صحبت کرده بود. «تام کاتن»، سناتور جمهوری خواه و «چاک شومر»، سناتور دموکرات پس از مدتی نامه‌ای برای مقامات اطلاعاتی ارسال و از آن‌ها می‌خواهند پیرامون تیک تاک تحقیق کنند. پس از مدت کوتاهی دولت شروع به بررسی تاثیر این پلتفرم روی امنیت ملی می‌کند و در نهایت دونالد ترامپ، تیک تاک را تهدید به ممنوعیت می‌کند.

دونالد ترامپ هرگونه مراوده مالی با مالک تیک تاک، ByteDance را ممنوع کرده و اگر این شرکت پلتفرم اشتراک ویدیوی خود را به یک کمپانی آمریکایی نفروشد، استفاده از آن در این کشور ممنوع خواهد شد. تیک تاک می‌خواهد این دستور را به چالش بکشد و از دولت ترامپ شکایت کند.

علاوه بر نظرات شخصی و همچنین بیانیه‌های عمومی، فیسبوک یک گروه به نام «American Edge» راه‌اندازی کرده که در تبلیغات خود، کمپانی‌های آمریکایی که در اقتصاد، امنیت ملی و فرهنگ این کشور مشارکت دارند را . این شبکه اجتماعی همچنین سالانه هزینه بالایی را برای لابی‌گری پرداخت می‌کند، بنابراین نمی‌توان از نقش آن در کنار زدن کمپانی‌های چینی چشم پوشی کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر