jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۳۹۹۳ ۳۰ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۰:۰۷

به نظر می‌رسد کمپانی اوراکل هم برای خرید تجارت اپلیکیشن تیک تاک در آمریکا تمایل نشان داده و به همین ترتیب می‌خواهد با مایکروسافت رقابت کند. اوراکل در واقع شرکتی نرم افزاری و سخت افزاری است که به صورت تخصصی در زمینه توسعه پایگاه داده‌ها فعالیت می‌کند و در حال حاضر در شمار بزرگترین کمپانی‌های جهان قرار دارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، مدیران اوراکل خواهان خریداری تجارت تیک تاک در ایالات متحده هستند و قصد دارند در رقابتی با مایکروسافت کنترل اپلیکیشن چینی در آمریکا را به عهده بگیرند. گفته می‌شود بنیان‌گذار اوراکل مذاکره با مالک اپلیکیشن تیک تاک یعنی کمپانی ByteDance را شروع کرده و تمایل دارد تجارت نرم افزاری آنها در مناطق آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند را خریداری کند.

چند روز پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده فرمانی اجرایی مبنی بر الزام فروش تجارت آمریکایی کمپانی ByteDance و اپلیکیشن تیک تاک ظرف مدت ۹۰ روز آینده را صادر کرد. در همین راستا Financial Times اشاره دارد مالک میلیاردر اوارکل یعنی «لری الیسون» یکی از مدیران حوزه تکنولوژی ایالات متحده خواهد بود که به طور کامل از ترامپ حمایت می‌کند و می‌خواهد طبق خواسته کاخ سفید، تیک تاک را ازآن خود نماید.

امضای قراردادی جهت خریداری بخشی از تیک تاک از نظر قانونی دشوار و از نظر فنی پیچیده است. تا اینجای کار مایکروسافت برای خریداری اپلیکیشن مورد بحث پیش دستی کرده، اما به نظر می‌رسد شرکت‌های دیگری هم هستند که در راستای پیدا شدن یک مشتری آمریکایی برای تیک تاک تمایل نشان داده‌اند. مدتی قبل گفته شد گویا توییتر هم برای این اقدام ابراز تمایل کرده، ولی طبق تحلیل کارشناسان احتمالا از نظر مالی مشکل خواهد داشت. با اینکه هنوز ByteDance هیچ رقم دقیقی برای اپلیکیشن شبکه اجتماعی‌اش اعلام نکرده، می‌دانیم که تیک تاک در سال ۲۰۱۸ به عنوان ارزشمندترین استارتاپ جهان شناخته شده است.
دیجیاتو

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر