شرکت شیائومی به تازگی یک حق اختراع را به ثبت رسانده است که در آن شاهد طراحی یک موبایل با هدفون های بی سیمی هستیم که از بالای گوشی در آن فرو می روند و مانند دوربین پاپ آپ و قلم های گوشی های سری گلکسی نوت سامسونگ می توان در موقع نیاز آنها را از گوشی بیرون کشید.
کد خبر: ۱۲۷۲۵۴۷

شرکت شیائومی اخیراً متقاضی ثبت اختراعات عجیب و طراحی های آینده نگرانه جالبی است. این شرکت که به تازگی از آن یک طراحی گوشی هوشمند با صفحه نمایش همه جانبه و کاملا بدون قاب و حاشیه و یک دوربین عکاسی ۱۰۸ مگاپیکسلی مجهز به هوش مصنوعی دیدیم، اکنون با درخواست ثبت حق اختراع دیگری به میدان آمده است که یک گوشی هوشمند با قابلیت تعبیه هدفون های TWS درون آن را نشان می دهد.

واژه TWS مخفف "True Wireless Stereo" است که به هدفون های بی سیم که با بلوتوث به موبایل وصل می شوند و صدایی فوق العاده را فراهم می کنند، گفته می شود.

مثل همیشه این اختراع جدید توسط پایگاه LetsGoDigital کشف و فاش شده است. این پایگاه ماه گذشته این طراحی را در اداره ملی مالکیت معنوی چین(CNIPA) یافته بود، اما اکنون به لطف اسناد ارائه شده در سیستم طراحی بین المللی لاهه که بخشی از دفتر مالکیت معنوی جهان(WIPO) است، توانست این طراحی جدید را درک کند.


گوشی هوشمند با هدفون درونی در راه است

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، این گوشی هوشمند قادر به قرار دادن یک جفت هدفون بی سیم درون خود است. این طراحی شبیه به طراحی محفظه قلم های سری گلکسی نوت سامسونگ موسوم به "S Pen" است.

اگرچه ادغام هدفون های بی سیم با گوشی یک ایده جالب است، اما دارای کاستی هایی نیز هست. به عنوان مثال، تعبیه هدفون ها درون گوشی نیاز به فضا در داخل گوشی دارد، بنابراین شرکت سازنده برای تحقق این طرح باید از چیزهایی مثل اندازه باتری کم کند تا فضای مورد نیاز درون گوشی مهیا شود.

به هر حال همه می دانیم که هر چیزی که به عنوان حق اختراع ثبت می شود لزوما به بازار راه نمی یابد، اما هیچکس نمی داند کدام حق اختراعات قدم به دنیای واقعیت می گذارند و کدامشان در حد یک ایده و طراحی باقی می مانند. بنابراین الزاما انتظار نداریم که شیائومی در آینده نزدیک چنین گوشی هوشمندی را به بازار عرضه کند./ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها