jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۷۲۳۲۱ ۰۶ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۴:۰۳

شرکت کرنینگ از تولید نسل جدیدی از شیشه‌های نشکن برای نصب بر روی گوشی‌ها و تبلت‌ها خبر داده که در صورت سقوط از ارتفاع دو متری هم نمی‌شکنند.

به نقل از ورج، شیشه‌های نشکن مذکور که ویکتوس نام گرفته‌اند نه تنها در برابر سقوط از ارتفاع دو متری مقاوم هستند، بلکه ضد خش نیز هستند.

سامسونگ و اپل دو شرکتی هستند که قصد دارند در نسل جدید گوشی‌های گلکسی و آیفون خود از این شیشه‌های نشکن و ضد خش استفاده کنند. شرکت کرنینگ می‌گوید این اولین به روزرسانی جدی شیشه‌های نشکن تولیدی این شرکت ظرف شش سال اخیر است.

آخرین بار این شرکت در سال ۲۰۱۴ شیشه‌های گوریلا گلس ۳ را عرضه کرد که مقاومت خوبی در صورت سقوط از ارتفاع نیم متری داشتند. اما نسل بعدی این شیشه‌ها موسوم به گوریلا گلس ۴، ۵ و ۶ تفاوت کیفی چندانی با گوریلا گلس ۳ نداشتند.

کرنینگ می‌گوید شیشه‌های ویکتوس در مقایسه با گوریلا گلس ۶ تا دو برابر بیشتر در برابر خراشیده شدن مقاوم است. همچنین مقاومت این شیشه‌ها در مقایسه با تولیدات شرکت‌های رقیب تا ۴ برابر بیشتر است و به طور قطع در صورت سقوط از ارتفاع دو متری نمی‌شکند.

زمان دقیق عرضه این شیشه‌ها مشخص نشده و صرفاً اعلام شده که آنها ظرف چند ماه آینده عرضه می‌شوند. شیشه‌های مذکور در قالب لایه‌هایی نازک بر روی نمایشگرها چسبانده می‌شوند.
خبرگزاری مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر