jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۷۱۷۸۷   ۳۰ تير ۱۳۹۹  |  ۰۸:۱۷

تلفن‌های هوشمند اندرویدی این روز‌ها به شدت محبوب شده اند. این تلفن‌ها در بخش‌های پردازنده، رم و نوع ذخیره سازی متفاوتند، ولی با گذشت زمان سرعت برخی گوشی‌های اندرویدی کاهش پیدا می‌کند و به مشکلی بزرگ برای کاربران تبدیل می‌شود.

بسیاری از افراد به علت کاهش سرعت گوشی خود با مشکلاتی جدی رو به رو می‌شوند، اما به نظر می‌رسد راه حل‌هایی برای این مشکل وجود دارد.

صفحه اصلی را تمیز کنید
تمیز کردن صفحه اصلی به پایین آوردن لکنت گوشی شما کمک خواهد کرد. نگه داشتن یک صفحه خلوت و بدون ابزارک‌ها و اپ‌های مختلف می‌تواند به افزایش سرعت گوشی شما کمک کند. وجود ابزار‌های مختلف روی صفحه نمایش ممکن است باعث شود تا به محض باز کردن قفل تلفن هوشمند، تاخیر ایجاد شود.

حالت "محافظ داده" را فعال کنید
فعال کردن گزینه "محافظت از داده" در مرورگ‌ها به شما کمک می‌کند مدت زمان انتظار را کاهش دهید. این موضوع سرعت بارگیری صفحات را افزایش می‌دهد. البته ممکن است این موضوع کمی بر کیفیت تصویر و فیلم تاثیر بگذارد، اما در عوض سرعت را افزایش می‌دهد.

همگام سازی خودکار را غیرفعال کنید
اکثر تلفن‌های هوشمند این روز‌ها این گزینه خاص را در برنامه تنظیمات دارند. می‌توانید به سادگی به آنجا بروید تا نگاهی بیندازید که برنامه‌ها واقعاً برای همگام سازی خودکار در پس زمینه نیاز دارند. می‌توانید مواردی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید برای همگام سازی خودکار لازم نیستند و گزینه همگام سازی خودکار را خاموش کنید.

پاک کردن داده‌های ذخیره شده
شما می‌توانید با نصب کردن برنامه‌های مختلف داده‌های اضافی و پنهان در گوشی خود را پاک کنید. این موضوع سرعت گوشی شما را نیز افزایش می‌دهد. با یک گشت کوتاه در گوگل پلی می‌توانید برترین برنامه‌ها را پیدا کنید.

بستن برنامه‌های در حال اجرا در پس زمینه
می‌توانید برخی از برنامه‌هایی که در پس زمینه اجرا می‌شوند غیرفعال کنید. پاک کردن برنامه‌هایی که به زودی از آن‌ها استفاده نخواهید کرد، حافظه رم را روی پردازنده آزاد می‌کند و عملکرد نرم افزاری را به سایر برنامه‌های فعال ارائه می‌دهد. برای این کار چندین برنامه شخص ثالث نیز دریافت می‌کنید.

نسخه سیستم عامل را به روز کنید
اگر تلفن هوشمند شما هنوز در چرخه رسمی ارتقا سیستم عامل قرار ندارد، آخرین نسخه را نصب کنید. این کار اشکالات نسخه‌های قبلی را از گوشی شما پاک می‌کند و چندین اصلاح و بهینه سازی را برای گوشی شما ارائه می‌کند

گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید
این آخرین راه حل شماست اگر با روت کردن آشنایی ندارید، می‌توانید از برنامه‌های موجود در گوگل پلی استفاده کنید یا با مراجعه به بخش تنظیمات خود بازگشت به تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید./انتخاب

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر