jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۰۸۰ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۱

بر اساس اعلام معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، با مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا، بازگشایی سینما‌ها که پیش‌تر اعلام شده بود همزمان با عید فطر خواهد بود، منتفی شد.

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، محمدمهدی طباطبایی‌نژاد درباره آخرین تصمیمات زمان بازگشایی سینما‌ها گفت: سینما‌ها در عید فطر بازگشایی نمی‌شوند. ستاد کرونا هم هنوز به ما اجازه بازگشایی را نداده است و باید ببینیم موقعیت بعدی چه زمانی فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: البته در میان شهر‌هایی که وضعیتشان را ستاد ملی مقابله با کرونا سفید اعلام کرده است، آن‌هایی که سینما دارند یا امکان سینما سیار را دارند، می‌توانند به این امر اقدام کنند، ولی ما پیگیر بودیم بتوانیم در عید فطر بازگشایی کامل سینما‌ها را با رعایت شیوه نامه (پروتکل) داشته باشیم که این امر فعلاً امکان‌پذیر نیست و سینما‌ها همچنان بسته خواهند بود.

طباطبایی نژاد افزود: در حال حاضر ما با احتمالات مختلفی روبرو هستیم و تلاشمان را می‌کنیم در این زمینه به جمع‌بندی برسیم.

وی گفت: آقای صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم پیشنهاد‌های خود را که همان ضوابط ۱۵ گانه کارگروه آسیب‌های سینما بود، به ستاد مقابله با کرونا داد و آن دوستان هم بررسی کردند، البته آنطور که من اطلاع دارم مجموعه ستاد مقابله با کرونا خودشان هم مطالعات بیشتری انجام داده‌اند، اما اینکه فعلاً در عید فطر بازگشایی نخواهیم داشت، قطعی است.

طباطبایی نژاد افزود: در مرحله بعد، اولین احتمالات بازگشایی بعد از نیمه خرداد و یا پایان خرداد خواهد بود.
وی اضافه کرد: اگر نگاهی به بازگشایی سینما‌ها در کشور‌های دیگر هم بیندازیم متوجه می‌شویم که تقریباً همه شرایط ما را دارند. برای مثال در فرانسه ماه سپتامبر به این منظور اعلام شده یا استرالیا با شرایط محدودی بازگشایی داشته است یعنی همه کشور‌ها شرایط مشابهی دارند.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت: به تازگی دو آزمایش تجمعی انجام شده است که ستاد مقابله با کرونا باید جوابش را دریافت کند. در این صورت احتمال اینکه سینما‌ها با قید رعایت شیوه نامه (پروتکل) و محدودیت ظرفیت، بازگشایی شوند، برای نیمه خرداد به بعد وجود دارد.

وی افزود: در حال حاضر هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم خبر قطعی درباره پایان تعطیلی سینما‌ها بدهیم، چون هیچ کس اطلاعی ندارد حتی خود ستاد هم به ما خبر قطعی نمی‌دهد.

طباطبایی نژاد گفت: باید بازخورد‌های بیرونی گرفته شود. برای مثال باید تعداد مبتلایان مشخص شود، چون به تازگی تجمعات آزادتر شده و مساجد به طور محدود بازگشایی شده‌اند بنابراین باید بازخورد این اتفاقات گرفته شود، اگر دیدند شرایط پرمخاطره نیست یک گام به جلو می‌روند و ممکن است در این مرحله سینما در اولویت قرار بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر