jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۶۸۴۰ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۸

هشدار کارشناسان همزمان با کاهش محدودیت‌های کرونایی:

عاملی که برخی مشاغل را پرخطر می‌کند

قوانین قرنطینه خانگی و محدودیت‌های تردد به خاطر کرونا در حال تسهیل شدن هستند و همین امر به میلیون‌ها نفر امکان می‌دهد تا به شغل خود بازگردند هرچند شرایط این بازگشتِ به کار، همچنان به نوع حرفه افراد بستگی دارد و دولت‌ها دستورالعمل‌هایی را برای «کار کردن امن در زمان همه‌گیری کرونا» ارائه کرده‌اند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا،‌ با ترکیب داده‌های گرفته شده از اداره آمار ملی انگلیس و اداره کار ایالات متحده، می‌توان حدس زد که چه مشاغلی بیشتر درمعرض خطر کووید ۱۹ هستند.

اداره آمار ملی انگلیس، گمانه‌زنی خود از مشاغل این کشور را بر پایه تجزیه وتحلیل ایالات متحده از این عوامل، قرار داده است. این تجزیه و تحلیل در سال ۲۰۱۹ و قبل از این که فاصله‌گیری در اجتماع و قوانین محافظتی اعمال شود، انجام شد.

چنان که انتظار می‌رود، کارمندان کادر بهداشت و درمان با توجه به نزدیکی مداوم با بیماران، بیشتر در معرض بیماری هستند.

اداره آمار ملی انگلیس تاکید می‌کند: ارتباط واضحی بین تماس فیزیکی افراد با دیگران و در معرض بیماری بودن، در تمامی مشاغل وجود دارد.

بنابر اطلاعات این سازمان ملی، به طور قطع کارمندان کادر بهداشت و درمان نظیر پرستاران ومتخصصان دندان، هر دو روزانه در معرض بیماری قرار دارند؛ اگرچه آنها در طول این همه‌گیری از تجهیزات حفاظت شخصی استفاده می‌کنند.

بررسی این اطلاعات نشان می‌دهد که پرستاران کادر پزشکی و دندانپزشکی اغلب در محل کار در معرض بیماری‌ها قرار دارند. آنها بی تردید زمانی که با دیگران در ارتباط نزدیک هستند در درجه بالایی از خطر ابتلا قرار می‌گیرند.

در مقابل، هنرمندان، طراحان و کسانی که در مشاغل معمولی اداری هستند با خطر به نسبت کمتری روبرو هستند.

به نوشته روزنامه ایندپندنت، بسیاری از مشاغل که امن یا نسبتا امن رده‌بندی شده‌اند، آنهایی هستند که در طول دوران قرنطینه خانگی عمدتا تعطیل بودند و دارندگان مشاغل پرخطر در واقع در خط مقدم مبارزه با شیوع کرونا می‌جنگند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر