jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۶۵۰۹ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۳:۰۹

بیماری كووید 19 در میان همه محدودیت‌هایی كه برای ما ایجاد كرده است، گزینه‌های ورزش را نیز به‌شدت كاهش داده است. به عنوان مثال برای جلوگیری از گسترش ویروس بهتر است افراد از رفتن به باشگاه خودداری كنند زیرا رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان بهترین راه برای محدودكردن تعداد كسانی است كه به ویروس آلوده می‌شوند. از سوی دیگر ورزش نیز برای سلامتی همه ما لازم است. پس در دوره همه‌گیری بیماری چه باید بكنیم؟

title

به طور كلی ورزش نكردن توانایی بدن برای مبارزه با بیماری‌ها را كاهش می‌دهد. اما باید به این نكته نیز توجه داشت كه هرچند انجام مقداری تمرین‌های ورزشی به بدن در مبارزه با بیماری‌ها كمك می‌كند اما ورزش زیاد و سنگین می‌تواند به توانایی بدن در این مبارزه آسیب برساند.

دكتر فیلیپ اسكیبا پزشك ورزشی و كارشناس ورزش ساكن ایلینویز آمریكا می‌گوید كاری كه شما می‌توانید انجام دهید این است كه تعادل را حفظ كنید.

افزون بر این، مشخص شده است كه ویروس‌ها بر قلب تاثیر می‌گذارند. بنابراین اكنون زمان آن نیست كه به دنبال ركوردشكنی در تمرین‌های تناسب اندام باشید.

دكتر اسكیبا می‌افزاید در شرایط كنونی ورزش‌هایی كه به آنها می‌پردازید باید سبك و آسان باشند. كاری كه باید در حال حاضر انجام دهید این است كه سلامت خود را حفظ كنید. نه این‌كه با پرداختن به ورزش‌های سنگین به بدن فشار وارد كنید.

دكتر اسكیبا كه به آموزش قهرمانان ورزشی نیز می‌پردازد توصیه می‌كند همه افراد قبل از پرداختن به تمرین‌های ورزشی «معاینه گردن» انجام دهند.

او می‌گوید هرگونه مشكلی كه از قسمت گردن به بالا وجود داشته باشد- مثل آبریزش بینی- مشكلی برای ورزش كردن ایجاد نمی‌كند، اما علائمی كه در قسمت گردن یا گردن به پایین وجود دارند- مانند گلودرد، سرفه، غدد متورم یا دردهای عضلانی- به شما می‌گویند كه به هیچ وجه نباید ورزش كنید زیرا این علائم به معنای آن هستند كه بدن درحال مقابله با یك مشكل است.

ورزش كردن در این حالت باعث می‌شود بخشی از انرژی بدن صرف ترمیم آسیب‌های ناشی از ورزش شود. قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی باید در ورزش هم رعایت شود.

اگر با دوستان‌تان دوچرخه‌سواری كنید، نمی‌توانید به‌طور صحیح فاصله خود با آنها را حفظ كنید. بنابراین بهتر است تنها به این ورزش بپردازید.

همچنین در شرایط كنونی باید به جلوگیری از آسیب‌دیدگی‌هایی كه می‌تواند شما را راهی اورژانس كند توجه ویژه‌ای داشته باشید.

منبع: ahchealthenews.com

مترجم: یاسمین مشرف - سلامت روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر