jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۶۴۲۳۰   ۳۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۱

این روز‌ها رانندگان یکی از اقشار پر خطر در برابر ابتلا به ویروس کرونا هستند. برخی مسافران ممکن است بیماران بدون علامت بوده و ویروس را به رانندگان نیز منتقل کنند؛ بنابراین احتیاط و رعایت نکات بهداشتی یک اقدام ضروری برای رانندگانی است که این روز‌ها کار می‌کنند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، همه رانندگان برای در امان ماندن از ابتلا به این ویروس باید نکات زیر را رعایت کنند؛

۱) از گرفتن پول نقد خودداری کرده و پرداخت‌ها به صورت آنلاین با استفاده از دستگاه پوز یا اپلیکیشن‌های مخصوص صورت گیرد. پول نقد و اسکناس یکی از اجناس بسیار آلوده بوده که احتمال انتقال ویروس را به افراد زیادی دارند؛ بنابراین از لمس اسکناس با دست بدون محافظ خودداری کنید.

۲) برای حمل و جا به جایی بار و توشه‌های مسافرین، از دستکش یک بار مصرف و ماسک استفاده کنید. به هیچ وسیله ایی قبل از اطمینان و ضدعفونی کردن آن دست نزنید.

۳) به توشه و وسایلی که آلودگی‌های قابل مشاهده ایی از خون و مایعات بدنی مانند استفراغ دارند، دست نزنید.

۴) از استعمال دخانیات پرهیز کنید. سیگار کشیدن علاوه بر تاثیراتی که بر سلامت ریه و کاهش توان دفاعی بدن در مقابله با ویروس می‌گذارد، در صورتی که مبتلا باشید می‌تواند از طریق ذرات تنفسی ویروس را به مسافران نیز انتقال دهد.

۵) ترجیحا از ظروف یک بار مصرف برای خوردن غذا استفاده کنید. به هیچ عنوان غذای اشتراکی نخورده و فاصله اجتماعی را در همه حال رعایت کنید.

۶) در اتوبوس، مینی بوس و تاکسی، حتما از مناسب بودن وضعیت تهویه هوا اطمینان حاصل کنید. شیشه‌های این وسایل نقلیه باید نیمه باز یا باز باشند تا هوا در داخل محوطه جریا پیدا کند.

۷) در صورت بروز هر گونه علائم شبیه سرماخوردگی فصلی در مسافران، مانند تب بالا، سرفه، گلودرد، نارسایی تنفسی و تنگی نفس، و علائم گوارشی نظیر اسهال، بلافاصله فرد را به مراکز درمانی برسانید.

۸) هنگام تمیز کردن وسیله نقلیه حتما از وسایل حفاظت فردی مانند دستکش و ماسک استفاده کنید.

۹) در طول نظافت اتومبیل مراقب آسیب دیدن لباس، دستکش و ماسک مورد استفاده باشید. در صورتی که آسیب دیده و پاره شدند، آن‌ها را تعویض کنید.

۱۰) دست‌های خود را پس از هربار گندزدایی وسیله نقلیه و تعویض وسایل حفاظت فردی بشویید.

۱۱) در محیط کار قبل از خوردن و آشامیدن، دست‌های خود را ۲۰ ثانیه با دقت بشویید و یا با استفاده از محلول‌های موجود ضدعفونی کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر