jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۶۴۲۳۰   ۳۱ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۸:۰۱

این روز‌ها رانندگان یکی از اقشار پر خطر در برابر ابتلا به ویروس کرونا هستند. برخی مسافران ممکن است بیماران بدون علامت بوده و ویروس را به رانندگان نیز منتقل کنند؛ بنابراین احتیاط و رعایت نکات بهداشتی یک اقدام ضروری برای رانندگانی است که این روز‌ها کار می‌کنند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، همه رانندگان برای در امان ماندن از ابتلا به این ویروس باید نکات زیر را رعایت کنند؛

۱) از گرفتن پول نقد خودداری کرده و پرداخت‌ها به صورت آنلاین با استفاده از دستگاه پوز یا اپلیکیشن‌های مخصوص صورت گیرد. پول نقد و اسکناس یکی از اجناس بسیار آلوده بوده که احتمال انتقال ویروس را به افراد زیادی دارند؛ بنابراین از لمس اسکناس با دست بدون محافظ خودداری کنید.

۲) برای حمل و جا به جایی بار و توشه‌های مسافرین، از دستکش یک بار مصرف و ماسک استفاده کنید. به هیچ وسیله ایی قبل از اطمینان و ضدعفونی کردن آن دست نزنید.

۳) به توشه و وسایلی که آلودگی‌های قابل مشاهده ایی از خون و مایعات بدنی مانند استفراغ دارند، دست نزنید.

۴) از استعمال دخانیات پرهیز کنید. سیگار کشیدن علاوه بر تاثیراتی که بر سلامت ریه و کاهش توان دفاعی بدن در مقابله با ویروس می‌گذارد، در صورتی که مبتلا باشید می‌تواند از طریق ذرات تنفسی ویروس را به مسافران نیز انتقال دهد.

۵) ترجیحا از ظروف یک بار مصرف برای خوردن غذا استفاده کنید. به هیچ عنوان غذای اشتراکی نخورده و فاصله اجتماعی را در همه حال رعایت کنید.

۶) در اتوبوس، مینی بوس و تاکسی، حتما از مناسب بودن وضعیت تهویه هوا اطمینان حاصل کنید. شیشه‌های این وسایل نقلیه باید نیمه باز یا باز باشند تا هوا در داخل محوطه جریا پیدا کند.

۷) در صورت بروز هر گونه علائم شبیه سرماخوردگی فصلی در مسافران، مانند تب بالا، سرفه، گلودرد، نارسایی تنفسی و تنگی نفس، و علائم گوارشی نظیر اسهال، بلافاصله فرد را به مراکز درمانی برسانید.

۸) هنگام تمیز کردن وسیله نقلیه حتما از وسایل حفاظت فردی مانند دستکش و ماسک استفاده کنید.

۹) در طول نظافت اتومبیل مراقب آسیب دیدن لباس، دستکش و ماسک مورد استفاده باشید. در صورتی که آسیب دیده و پاره شدند، آن‌ها را تعویض کنید.

۱۰) دست‌های خود را پس از هربار گندزدایی وسیله نقلیه و تعویض وسایل حفاظت فردی بشویید.

۱۱) در محیط کار قبل از خوردن و آشامیدن، دست‌های خود را ۲۰ ثانیه با دقت بشویید و یا با استفاده از محلول‌های موجود ضدعفونی کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر