jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۲۷۰ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان در بررسی‌های خود مشاهده کردند که بین افزایش خطر بی‌خوابی و رژیم‌های غذایی سرشار از کربوهیدرات‌های تصفیه شده ارتباط وجود دارد. این محققان دریافتند کربوهیدرات‌های تصفیه شده ممکن است در زنان ۵۰ساله و بالاتر دلیلی برای بروز اختلال خواب باشد.

این غذاها شامل غذاهایی با قند، سودا، برنج سفید و نان سفید است.
به گفته محققان، وقفه در خواب یا خواب ناکافی می‌تواند در بروز بیماری‌های قلبی ـ عروقی، دیابت و افسردگی موثر باشد.
محققان آمریکایی می‌گویند: وقتی قند خون به‌سرعت بالا می‌رود، بدن با
آزاد کردن انسولین واکنش نشان می‌دهد و در نتیجه کاهش قند خون می‌تواند به ترشح هورمون‌هایی مانند آدرنالین و کورتیزول منجر شود که می‌تواند در خواب اختلال ایجاد کند./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر