jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۹۹۰۰ ۰۹ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: مهم‌ترین عامل خطر ابتلا به پارکینسون، سن است.

دکتر سید‌امیر‌حسن حبیبی افزود: شیوع بیماری پارکینسون بستگی به سن دارد و یک در هزار نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند. مهم‌ترین عامل خطر ابتلا به پارکینسون سن است که از ۵۰ سالگی شروع می‌شود. البته یک تعداد از پارکینسون‌ها ژنتیک و ارثی است که شروع زودرس دارند و عواملی چون کمبود ویتامین D، کاهش فعالیت بدنی و قرار گرفتن در معرض سموم کشاورزی، احتمال ابتلا به پارکینسون را افزایش می‌دهد. وی بهترین راه پیشگیری و درمان پارکینسون را فعالیت‌های حرکتی و ذهنی عنوان کرد و گفت: هرچه فعالیت ورزشی بالا باشد شانس بهبود و تاخیر بروز علائم بالا می‌رود./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر