jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۸۱۸۲   ۲۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

کتاب تازه سیدمهدی شجاعی منتشر شد

چشم‌انتظاری به‌سر رسید

حتما با نام با سید‌مهدی شجاعی آشنا هستید.

نویسنده‌ای که سال‌هاست به عنوان خالق بخشی از زیباترین‌ نثرهای ادبی و حس‌برانگیز در حوزه ادبیات دینی شناخته می‌شود و کتاب‌های متعددی را هم در این فضا منتشر کرده است. نثرهایی به غایت ساده و البته عاشقانه که بسیاری از آنها دهه‌هاست که در میان نسل جوان به عنوان آثاری جدایی‌ناپذیر از زندگی و احساس آنها به شمار می‌آید و تجدید‌ چاپ‌های متعدد آن نیز گواهی بر این مدعاست.
استاد که در سال‌های اخیر بیشتر در حوزه فیلمنامه و داستان‌ و رمان فعالیت داشته است، به‌تازگی کتابی را در همان‌ گونه نثرهای غبطه‌برانگیز قدیمی خود و با عنوان «چشم‌انتظاری» روانه بازار کتاب کرده است. مجموعه‌ای تازه از نثرهای عاشقانه شجاعی با موضوع انتظار که حتما برای مخاطبانش جذاب خواهد بود.
اگر طالب اطلاعات بیشتر از محتوای کتاب هستید، باید خدمت‌تان عرض کنیم که نثرهای کتاب چشم‌انتظاری اغلب نثرهایی کوتاه و در عین حال بسیار شوق‌برانگیز است. شجاعی تمامی آنچه می‌توان در قالب کلام برای ایجاد حس‌برانگیزی و خلق احترام میان خود و مخاطب نسبت به امام غایب (عج) به کار برد را در جان این متن‌ها ریخته است. بر همین اعتبار آنچه در این اثر با آن روبه‌رو می‌شویم نه یک متن احساس‌برانگیز صرف است که نویسنده سعی کرده احساس و احترام و نیز بینش و آگاهی دینی نسبت به امام زمان (عج) را با هم تلفیق و با زیباترین شکل ممکن در متن بگنجاند.
این متون از سوی دیگر با حجمی کوتاه و در فصولی متعدد ارائه شده است. راز این کوتاه بودن را می‌توان در تأثیر آنی آنها جست‌وجو کرد و وقت کمی که برای خوانش آن می‌بایست صرف کرد و البته فرصت مغتنمی که پس از این خوانش کوتاه مدت به شکلی بسیط در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد تا بتواند درباره آنچه از مقابل چشمانش گذشته است، در ذهن خود به تفکر بپردازد و به آن بیندیشد. چشم‌انتظاری به همین اعتبار کتابی است اندیشیدنی و نه خواندنی صرف و تلاش نویسنده در تولید متونی که در کنار احترام برانگیزی توامان چنین حسی را نیز در مخاطب خود برانگیزد، بسیار ستودنی است.
کتاب در کنار متن، با اتفاق گرافیکی ویژه‌ای نیز همراه شده است. فرزاد ادیبی که پیش از این در بسیاری از آثار منتشر شده در کتاب نیستان و آثار سید‌مهدی شجاعی شاهد هنرنمایی او بوده‌ایم، با قطعی متفاوت و بدیع و شمایلی که تلفیقی از هنر خطاطی و گرافیک به شمار می‌رود؛ این کتاب را طراحی و صفحه‌آرایی کرده است و بخشی از مهم‌ترین عبارات هرکدام از فصول کوتاه و متعدد کتاب را با هنر خود پیش چشم مخاطبان این کتاب چشم‌نوازتر کرده است. کتاب نیستان چشم‌انتظاری را در 116 صفحه با جلد سخت و قیمت 79000 تومان منتشر کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر