jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۲۳۷۲۰۴ ۲۵ آبان ۱۳۹۸  |  ۱۲:۵۷

باید قبول کنیم و بپذیریم در قرن 21 به سر می‌بریم و در این روزگار مردم به‌راحتی می‌توانند سریال‌ها و فیلم‌های به‌روز و با کیفیت بالا که دارای رنگ و لعاب بسیار خوب و داستان‌های جذاب هستند را نظاره کنند.

می‌توانیم تولیدات تلویزیونی را صادر کنیم

دیگر دوره داستان‌‌پردازی‌های تکراری با سوژه‌های ازدواج و طلاق و عشق و عاشقی تمام شده و این سوژه‌ها، قدیمی و ناکارآمد شده است.

باید فیلمنامه‌ها و داستان‌ها ابعاد نو و جدیدی پیدا کنند و ما برای این‌که بتوانیم همپای زمانه جلو برویم باید خیلی قدرتمند برخورد کنیم.

تلویزیون، ظرفیت بسیار خوبی از لحاظ کارگردان، بازیگر و فیلمبردار و... دارد؛ ظرفیتی که خیلی از کشورها در حسرت آن هستند و باید سال‌ها کار کنند تا به چنین تجربه‌ای برسند.

ما ابزار و مواد اولیه خوب داریم و فقط باید خوراک خوبی را جهت عرضه به مخاطب تهیه کنیم. مردم در ابرجهانی زندگی می‌کنند که ارتباطاتش جهانی است و به همین خاطر به آن دهکده جهانی می‌گویند.

برای رقابت در این دهکده باید ادبیاتی در سریال‌ها استفاده کنیم که بسیار طبیعی و قابل باور باشد. باید کیفیت متون در سریال‌ها طبیعی باشد یعنی همانگونه که در زندگی واقعی و روال عادی است به داستان‌پردازی بپردازیم.

تولید برنامه‌ها و مسابقه‌های مفرح خیلی خوب است به شرط این‌که با متن‌های قوی باشد. در قدیم هم برنامه‌ها و مسابقاتی داشتیم که مردم دوستشان داشتند؛ مانند مسابقه‌ای که منوچهر نوذری اجرا می‌کرد. نوذری، آدم شیرینی بود و مردم با دقت کارهایش را دنبال می‌کردند. الان هم باید از چنین مجریانی در تولید مسابقه ‌و تاک‌شو استفاده کنیم یعنی مجریانی که فی‌نفسه طناز باشند و البته توانایی گرم کردن تنور برنامه را داشته باشند.

واقعیت اثبات‌شده آن است که ما چنان ظرفیتی در ابزار و نیروی انسانی داریم که نه فقط می‌توانیم برای خودمان محصولات غنی تولید کنیم بلکه قادر به صادرات محصولات خویش هم هستیم؛ به شرط آن‌که قدر توانایی‌های خود را بدانیم.

پرستو صالحی - بازیگر / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی از آنجا که خود رزمنده بوده، در سال‌های جنگ به معنای حقیقی کلمه با شهدا زندگی کرده و بعد از جنگ نیز همان ضرورت و رسالت را حس کرده و همان مسیر را ادامه داده است.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر