jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۳۸۷۸   ۲۹ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

غلام پیروانی: تیم ملی نباید به باختن عادت کند

شکست مقابل بحرین توجیهی ندارد

غلام پیروانی همیشه شیرین سخن است. او طوری حرف می‌زند که همه مخاطبان را جذب می‌کند. پیروانی خیلی ساده و خاکی است و قطعا این مساله باعث می‌شود حرف‌هایش دلنشین‌تر باشد. لهجه شیرازی پیروانی هم در این مساله نقش مهمی دارد. او که این روزها در شیراز زندگی را دور از فوتبال می‌گذراند، پیگیر بازی‌های مختلف است. با پیروانی درباره آخرین شرایط تیم‌ملی و همین‌طور بعضی خاطرات جالبش در فوتبال گفت‌وگویی داشتیم.

می‌گویند تیم ملی از آن‌ور بوم افتاده. قبلا دنبال دفاع بودیم و الان فقط دنبال حمله‌ایم و از کارهای دفاعی غافل شده‌ایم.
تیم ملی در دوران کارلوس کی‌روش مقابل تیم‌های ضعیف و قوی، بسته بازی می‌کرد. بنای کار را روی ضد حمله می‌گذاشت، الان ولی شرایط کمی فرق کرده.
به نظر من تیم ملی مقابل بحرین اصلا خوب بازی نکرد. حریف ما را خوب آنالیز کرده بود. قشنگ تیم را بسته بودند. ما تلاش می‌کردیم فقط از عمق برویم. آنها هم پرتعداد بودند و توپ‌های ما را
می‌گرفتند.
به نظرم می‌توانستیم از وینگرهای چپ و راست بیشتر استفاده کنیم و روی دروازه حریف توپ بفرستیم. حرکت ما از کناره‌ها کم بود. البته در نیمه دوم کمی حمله کردیم، ولی بازیکنان خسته شده بودند. این اتفاق خوبی نبود که به بحرین باختیم. نباید به باختن عادت کنیم.
نباید روی کارهای تدافعی هم تمرکز کنیم؟ چون ما سه فوروارد داشتیم. هافبک‌های ما هم که از روند بازی خارج بودند.
ما خوب بازی نکردیم و واقعا این باخت توجیهی ندارد. این باخت باعث شد ما چهار پله سقوط کنیم و این اتفاق خوبی نبود. به نظر من باید با سیاست‌تر بازی کنیم.
از ویلموتس هم انتقاداتی می‌شود. شما این انتقادها را قبول دارید؟
انتقاد که همیشه هست، ولی ما باید صبر داشته باشیم. با یک باخت نمی‌شود قضاوت کرد. مگر ما زمان کی‌روش به ازبکستان در آزادی نباختیم؟ یا مقابل لبنان در بیرون شکست نخوردیم؟
آقای پیروانی شما تاکتیکی مد کردید که الان خیلی از تیم‌ها استفاده می‌کنند.
اوت دستی را می‌گویید؟
بله، جالب است که بعضی تیم‌های اروپایی هم اوت دستی را تاکتیک خود قرار داده‌اند.
ما علی علیزاده را داشتیم که اوت می‌انداخت و لذت می‌بردیم. آن موقع ما را مسخره می‌کردند که تیم فجر اوت بلند می‌اندازند. ما با همین تاکتیک جلوی استقلال و پرسپولیس و خیلی از تیم‌های دیگر گل زدیم. الان اوت دستی شده تاکتیک فوتبال. همه هم از آن استفاده می‌کنند.
اولین‌بار کی به ذهن تان رسید از این تاکتیک استفاده کنید؟
یک بهرام شفیعی داشتیم که او را می‌گذاشتم تیر یک. بازیکن که اوت می‌انداخت او توپ را با سر می‌زد تیتر دو. بچه‌های دیگر هم بلند می‌شدند تا سر بزنند و به گل برسیم. حتی وحید رضایی هافبک دفاعی تیم هم اضافه می‌شد تا گل بزند.
اوت اندازترین بازیکن ایران چه کسی بود؟
علی علیزاده. هیچکس مثل او اوت نمی‌اندازد. روی زمین هم خوب بود.

سعید اکبری

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر