jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۲۲۳۵۲۱   ۲۶ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۴:۳۳

فرمانده پلیس راه آهن کشور خبر داد؛

کشف بیش از ۴۰۰ تن آهن آلات مسروقه

فرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف بیش از ۴۰۰ تن آهن آلات مسروقه و افزایش ۴۰ درصدی کشف سرقت‌ها در حوزه ریلی کشور طی ۴ ماهه اول سال ۹۸ خبر داد.

کشف بیش از ۴۰۰ تن آهن آلات مسروقه

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، سرهنگ حشمت الله ملکی با اعلام افزایش ۴۰ درصدی کشف سرقت‌ها در مدت زمان ۴ ماهه اول سال جاری نسبت به سال گذشته اظهار داشت: در سال جاری تلاش کرده ایم تا با تشکیل قرارگاه‌های مبارزه با سرقت، قاچاق کالا و ارز در یگان‌های تابعه خود، اهداف انتظامی و امنیتی را در راستای پیشگیری اجتماعی و انتظامی از طریق جلب مشارکت‌های مردمی و سرمایه‌های اجتماعی ارتقاء بخشیم.

وی افزود: اقدامات کلیدی و موثری با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و پیمانکاران بهره بردار، برای پیشگیری از سرقت، حذف بستر‌های ارتکاب سرقت به ویژه جمع آوری، ساماندهی و نظام بخشی فروش اموال رها شده در حاشیه خطوط ریلی و همچنین تلاش گسترده‌ای در راستای پیگیری و رسیدگی تخصصی به پرونده‌های سرقت و قاچاق کالا و ارز انجام شده است.

فرمانده پلیس راه آهن کشور تصریح کرد: در اجرای تدابیر ابلاغی مبنی بر ارتقاء توان کشف رده‌های آگاهی و همچنین تمرکز این دوایر بر پیگیری تخصصی جرایم حوزه ریلی، همواره اهتمام لازم براین اصل معمول بوده و اغلب رده‌ها سعی در کشف علمی جرایم دارند و در این خصوص با توجه به گستردگی حوزه ریلی کشور و میزان تردد قطارها، در چهار ماهه ابتدای سال ۹۸ به نسبت مدت مشابه درسال ۹۷، ۴۱۹ نفر سارق دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

این مقام انتظامی در تشریح نرخ جرم به نسبت جمعیت و سایر مؤلفه‌ها به ترتیب پلیس راه آهن یزد، شمال شرق و کرمان را با بیشترین کشفیات از حیث کیفی و کمی به عنوان سه رده برتر پلیس راه آهن در کشور معرفی کرد.

سرهنگ ملکی یادآور شد: در مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس راه آهن کشور ضمن توجه به فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، همچنین تدابیر ابلاغی مبارزه جدی و قاطع با قاچاقچیان کالا، ارز و سوخت در جهت رسیدن به شاخص ۲۰ درصدی کشف سالیانه از طریق شبکه ریلی اهتمام لازم را داشته است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در این راستا با بهره گیری از حداکثر توان فیزیکی و استفاده از کارکنان مجرب و زبده نسبت به رصد وکنترل سالن‌های ایستگاه ها، قطار‌های باری و مسافری و انبار‌های توشه اقدام کردیم که ۴ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۱۲۴ درصدی از حیث ارزش ریالی به موفقیت دست یافتیم.

فرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف ۲۶۶ کیلو و ۴۰۷ گرم انواع مواد مخدر در سطح ماموریت پلیس راه آهن کشور طی ۴ ماهه سال جاری و افزایش ۲۴۰ درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ خبر داد و گفت: در این راستا ۸۵۵ نفر متهم دستگیر که از این تعداد ۷۹۱ نفر مرد و ۶۴ نفر زن بوده اند که به همراه مواد مخدر مکشوفه با تشکیل پرونده قضایی تحویل مراجع ذیصلاح شدند.

وی افزود: در بحث سنگ پرانی به قطار‌های عبوری، طی ۴ ماهه نخست سال جاری ۱۴۸ مورد به قطار‌های مسافری سنگ پرانی صورت گرفت که با انجام اقدامات پیشگیرانه، شاهد کاهش ۱۴ درصدی این اقدام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته و افزایش ۲۰ درصدی دستگیری افراد سنگ پران هستیم.

سرهنگ ملکی تصریح کرد: در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، مجموعه پلیس راه آهن نیز خود را از این قاعده مستثنی ندانسته و ضمن نصب بنر و استند‌های مربوطه در ایستگاه‌های راه آهن سراسر کشور و تجهیز کتابخانه‌های پلیس راه آهن به کتب با موضوع عفاف و حجاب، به صورت نمادین از بانوان محجبه با اهدای شاخه‌های گل در هفته عفاف و حجاب نیز تقدیر کرد.

وی اذعان داشت: در ۴ ماهه نخست سال جاری با اجرای طرح‌های اطلاعاتی ۱۱۷ نفر از اتباع بیگانه غیرمجاز دستگیر و ۱۰۱ لیتر مشروبات الکلی، ۸۳ دستگاه بیت کوین، ۵ قبضه سلاح جنگی و شکاری، ۱۸ تیر فشنگ جنگی، ۲۷ عدد افشانه دفاع شخصی، ۱۹ دستگاه شوکر برقی، دو رشته دستبند، ۱۲ دستگاه بی سیم دستی، دو عدد نارنجک و ۲۴ تیغه خشاب غیرمجاز کشف و ضبط شد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با نظارت، پایش و ارائه هشدار‌های لازم برای رفع موانع و محدویت‌ها و با هدف ارتقاء سطح ایمن سازی مسیر و خطوط ریلی تلاش می‌کند که در مسیر‌های ریلی، از حوادث، اتفاقات و سوانح ناگوار و ارتکاب هرگونه بزه پیشگیری کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها