jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۰۰۴۶۶   ۲۲ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۸:۰۰

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف راز جسد ناشناس در منطقه لواسان خبر داد.

مثلث عشقی به جنایت منجر شد

به گزارش جام جم آنلاین از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ساعت ۱۶ روز دوم آبان ماه پارسال کشف جسد بسته بندی شده متعلق به مردی حدودا ۴۵ ساله در داخل گونی و پلاستیک، به کلانتری ۱۶۶ لواسانات اعلام شد که با حضور ماموران و تایید خبر اولیه، موضوع به اداره دهم ویژه پلیس آگاهی اعلام شد. با حضور تیم بررسی صحنه جنایت اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ، آثار ضرب و شتم بر روی صورت و بدن جسد شناسایی و در ادامه علت مرگ «فشار بر عناصر حیاتی گردن» اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با گذشت یک هفته از زمان کشف جسد، کارآگاهان اداره دهم با بررسی پرونده‌های «فقدان افراد» موفق به شناسایی خانواده مقتول در شهرستان اسلامشهر شدند. پسر مقتول پس از حضور در اداره دهم و شناسایی تصاویر متعلق به پدرش، در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که پدرم ساعت ۱۸ روز اول آبان ماه از خانه خارج شده و پس از آن بازگشتی به خانه نداشته است.

کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که مقتول در اول آبان ماه به منظور اجاره دادن یک سوله در شهرستان اسلامشهر از خانه خارج شده و پس از آن بازگشتی به خانه نداشته است که در ادامه و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی شخصی به نام «اصغر.الف» ۴۲ ساله شدند که برابر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا سوله را از مقتول اجاره کند.

با شناسایی «اصغر.الف»، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که وی به عنوان سرآشپز در یک کترینگ غذا مشغول به کار است که محل کار اصغر شناسایی و کارآگاهان در مراجعه به این محل اطلاع پیدا کردند که همزمان با کشف جسد در جاده لواسان، اصغر بدون هرگونه اطلاع قبلی و با طرح مشکلات خانوادگی از محل کارش تسویه حساب کرده و ارتباط خود با تمامی همکارانش را نیز قطع کرده است.

همزمان با شواهد و قرائن بدست آمده، کارآگاهان اداره دهم اطمینان پیدا کردند که اصغر در محل کشف جسد مقتول در منطقه لواسان حضور داشته است؛ لذا ضمن هماهنگی با شعبه ۱۰۱ دادگاه بخش لواسانات، دستگیری اصغر در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

با شناسایی مخفیگاه و محل کار اصغر در یک سالن غذاخوری بین راهی در اتوبان قزوین – تبریز، کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی به این محل مراجعه کرده و روزگذشته موفق به دستگیری اصغر شدند.

اصغر در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و عنوان داشت که جنایت را به درخواست همسر مقتول انجام داده است.

اصغر در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: همسر مقتول به نام مریم از حدود یک سال پیش و به عنوان مشتری به کترینگ غذا مراجعه می کرد و سفارش غذا می داد و همین موضوع زمینه آشنایی اولیه من با او شد. در همان زمان متوجه شدیم که هر دو نفر متولد یک منطقه هستیم و اصطلاحا بچه محل و هم زبان هستیم و این موضوع زمینه آشنایی بیشتر ما شد. مدتی از آشنایی ما دو نفر گذشت و این آشنایی به تماس‌های تلفنی و در ادامه ملاقات‌های حضوری کشیده شد. طی صحبت‌هایی که مریم با من می‌کرد متوجه شدم که او با همسرش اختلاف شدیدی دارد. مریم عنوان می‌کرد که همسرش او را بارها مورد ضرب و شتم قرار داده و به همین علت هیچ علاقه‌ای برای ادامه زندگی با او ندارد، اما شرایط متارکه از همسرش را نیز ندارد. طی این مدت من با او همدردی می‌کردم تا اینکه یک روز مریم از من خواهش کرد تا همسرش را به قتل برسانم. با خواهش او مخالفت کردم اما مریم هربار درخواستش را با شدت بیشتری مطرح می‌کرد تا اینکه در برابر خواهش او تسلیم شدم.

اصغر در خصوص نحوه ارتکاب جنایت نیز به کارآگاهان گفت: مریم مقداری پول به من داد و من با آن پول یک شوکر خریدم. در ادامه، مریم اطلاعات کاملی در خصوص سوله متعلق به همسرش داد و عنوان کرد که همسرش قصد دارد تا سوله را اجاره دهد. به این بهانه با مقتول تماس گرفتم و پس از توافق بر سر قیمت اجاره سوله، از او دعوت کردم تا به محل کار من بیاید. زمان ملاقات را برای پس از تعطیلی کترینگ تنظیم کردم تا کسی حضور نداشته باشد. با ورود مقتول به داخل آشپزخانه، از او دعوت کردم تا روی صندلی بنشیند و در ادامه به بهانه آوردن نوشیدنی به پشت یخچال رفته و شوکر را برداشتم. از پشت سر چندین ضربه شوکر به مقتول زدم؛ مقتول روی زمین افتاد، بی‌حال شده بود و قدرت دفاع کردن نداشت. گردنش را فشار دادم و آنقدر نگه داشتم تا مطمئن شدم نفس نمی‌کشد. جنازه را داخل یک کیسه بزرگ برنج قرار داده و کیسه را با پلاستیک مشکی بسته بندی کردم. بسته حاوی جنازه را پشت موتورسیکلت قرار داده و محکم بستم؛ به سمت منطقه لواسانات حرکت کرده تا اینکه به یک کانال آب رسیدم. جنازه را داخل کانال آب انداخته و به خانه برگشتم. فردای آنروز به محل کار رفته و پس از تسویه حساب از آنجا خارج شدم.

با توجه به اعترافات صریح اصغر به ارتکاب جنایت و مشارکت مریم در جنایت، کارآگاهان اداره دهم در بامداد امروز اقدام به دستگیری مریم کردند. مریم نیز در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مشارکت خود در جنایت و درخواست از اصغر برای کشتن همسرش اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه علی ولی‌پور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم به مشارکت و ارتکاب به جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر