jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۹۲۱۲۴   ۲۶ بهمن ۱۳۹۷  |  ۲۰:۰۰

وزارت کشور مغرب از متلاشی شدن یک باند تروریستی متشکل از پنج تروریست داعشی در غرب این کشور خبر داد.

باند داعش در مغرب متلاشی شد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، وزارت کشور مغرب امروز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک باند تروریستی متشکل از پنج داعشی در غرب این کشور متلاشی شد.

در این بیانیه آمده است که نیروهای پلیس در بازرسی از منازل متهمان، چند دستگاه الکترونیکی، سلاح سرد و نیز نسخه‌های خطی مربوط به دعوت به افراطی‌ گری را کشف و ضبط کردند.

شبکه اسکای‌نیوز گزارش داد که تحقیقات اولیه نشان داد این افراد که گرایش خود به داعش را اعلام کرده بودند، قصد پیوستن به عناصر این گروه تروریستی در سوریه و عراق را داشتند.

افراد مذکور همچنین برای اجرای عملیات‌های تروریستی جهت هدف قرار دادن امنیت و ثبات کشور برنامه‌ریزی کرده بودند.

چند روز پیش نیز پلیس مغرب سه تبعه فرانسه را در شهر «سلا» واقع در غرب کشور به اتهام حمایت مالی از تروریسم و ارتباط با افرادی که در گروه‌های تروریستی فعالیت دارند، بازداشت کرد.

بازداشت‌شدگان با هدف تکمیل تحقیقت به دادستانی کل مبارزه با تروریسم انتقال داده شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر