شاید برایتان جالب باشد که بدانید رندترین شماره ملی در اختیار عبدالرضا است که جای کد ملی‌اش نیز ۱۰ تا عدد ۱ نشسته است: ۱۱۱۱۱۱۱۱۱۱
کد خبر: ۱۱۸۲۹۲۱
دردسرهای داشتن رندترین کد ملی! +عکس

به گزارش جام جم آنلاین، روزنامه خراسان نوشت: «برای خیلی‌ها حتما داشتن چنین شماره ملی رُندی، حکم خوش‌شانسی است اما برای عبدالرضا، این شماره عجیب و جالب، تا به امروز اسباب دردسرهای زیادی بوده است. تا آن سوی خط می‌فهمد که موضوع گفت‌وگویمان درباره شماره ملی اوست، به اعتراض آمیخته با لهجه غلیظ اصفهانی می‌گوید: بابت این شماره ملی کلی دردسر کشیدم. هر جا مراجعه می‌کنم، سیستم‌های اداری این کد ملی را نمی‌پذیرند.

خودش می‌گوید تا یک سال بعد از دریافت این کارت، چون سر و کار زیادی با کد ملی‌اش نداشته، متوجه رندی آن نشده بوده اما وقتی برای دریافت گواهینامه رانندگی گذرش به پلیس راهنمایی و رانندگی می‌افتد، تازه دردسرهایش آغاز می‌شود: «آنجا از من خواستند تا از ثبت‌ احوال استعلامی بگیرم. این درخواست‌شان برایم عجیب بود. از دیگر متقاضیان که پرسیدم، متوجه شدم موضوع شامل حال آنها نمی‌شود. یکی از آنها چشمش به کد ملی من افتاد و گفت: پسر! عجب کد ملی رندی داری! لابد همین کار دستت داده...»

اما دردسرهای این شهروند فلاورجانی به همین جا خلاصه نمی‌شود. خودش تعریف می‌کند: برای باز کردن حساب و واریز حقوقم، حسابی دوندگی کردم. هر چند وقت یک بار حساب از تهران بسته می‌شد و کارمندان بانک می‌گفتند که سیستم مرکزی کد ملی من را تشخیص نداده یا رد کرده است. آخر کار مجبور شدم حساب بانکی را که حقوقم به آن واریز می‌شود به نام همسرم باز کنم.

وی می‌افزاید: حتی به همین خاطر چندین ماه از دریافت یارانه نیز محروم شدم. تا به حال چهار بار یارانه من و خانواده چهارنفره‌مان قطع شده و بهانه آن هم همیشه همین شماره ملی بوده است. یک بار گفتند کسی با کد ملی شما وارد سیستم شده و از دریافت یارانه انصراف داده، یک بار هم بهانه آوردند که تو مقیم آلمان شده‌ای و... . کد ملی را خودشان داده‌اند و خودشان هم با آن مشکل دارند!

او می‌گوید: اما همه‌اش این نیست. دریافت گذرنامه‌ام نیز با هزار دردسر و معطلی انجام شد. سال ۹۱ عازم حج بودم که در فرودگاه مانع عبور من از گیت شدند و باز هم مشکل همین شماره ملی بود. در نهایت در تماس شبانه با مسئول ثبت احوال شهرستان، گره کارم باز شد اما کلی نگرانی و استرس به ما وارد آمد.

سلمانیان دو درخواست از مسئولان دارد: آنهایی که کاری از دستشان برمی‌آید، کمک کنند تا بتوانم حسابی در بانک ... باز کنم چون تا چند وقت دیگر بازنشسته می‌شوم و حقوق بازنشستگی‌ام باید به این حساب بیاید اما فعلا هر کجا مراجعه کرده‌ام (از شهرستان خودمان بگیرید تا پایتخت) می‌گویند سیستم کد ملی مرا قبول نمی‌کند. در مقطعی که ثبت بعضی اطلاعات دستی بوده، افراد زیادی جای کد ملی خودشان عدد «یک» را وارد کرده‌اند و حالا حساب‌های زیادی با این کد ملی در سراسر کشور وجود دارد و همین مانع بزرگی برای من شده و شاید باور نکنید که از بهمن پارسال تا به همین امروز، معطل باز کردن یک حساب بانکی هستم.

وی ادامه می‌دهد: درخواست دیگرم، حل مشکل دفترچه بیمه‌ام است. هر کجا برای درمان می‌روم، دفترچه‌ام را قبول نمی‌کنند و سیستم‌هایشان کد ملی من را رد می‌کند. باور کنید به خاطر یک سرماخوردگی ساده مجبور شدم ۱۰۰هزار تومان خرج کنم. حتی کار به جایی کشیده که رئیس اداره بیمه روی جلد دفترچه‌ام شرح ماوقع را نوشته و امضا کرده و مهر زده است اما باز هم به مشکل برخورد می‌کنم و دفترچه‌ام را نمی‌پذیرند.

از او می‌پرسیم تا به امروز برای تغییر شماره ملی‌اش کاری کرده است؟ در جواب بیان می‌کند: بله در مرحله صدور کارت هوشمند ملی، هر هفته کارم این شده بود که به ثبت احوال شهرستان مراجعه کنم و از رئیس و کارمندانش بخواهم طی اقدامی کد ملی‌ام را عوض کنند اما می‌گفتند کاری از دستشان ساخته نیست.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها