jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۱۷۷۶۳۳   ۳۰ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۱:۱۶

رادیو با تهیه و تولید 94 ساعت برنامه «هفته بسیج» را گرامی می‌دارد.

تبلور هفته بسیج از امواج رادیو

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی معاونت صدا، شبکه‌های رادیویی با 196 برنامه اعم از ویژه و مستمر به مدت 5640 دقیقه(94 ساعت) به موضوعاتی مثل معرفی بسیج در آرا و اندیشه حضرت امام(ه) و مقام معظم رهبری، بررسی نقش بسیج سازندگی در محرومیت زدایی از کشور، تحلیل و واکاوی چرایی تشکیل بسیج مستضعفان، بررسی نقش و جایگاه بسیج در سالهای دفاع مقدس و پس از آن، بازخوانی و روایت کارکردهای بسیج در شرایط کنونی جامعه ، معرفی شهدای شاخص بسیج و بررسی زندگی آنها ، بررسی نقش بسیج بانوان در کنترل آسیب‌های اجتماعی می‌پردازد.که در ادامه فعالیت‌های شبکه‌های رادیویی بیان می‌شود.

رادیو ایران و عبور از شعار

گروه سیاسی رادیو ایران با 4 برنامه«عبور از شعار» به تهیه کنندگی مریم هدیه لو به 4 موضوع «بسیج سازندگی»، «بسیج و اردوهای جهادی»، «بسیج و رشد علمی کشور» و الگوی بسیج در نیروهای مردمی عراق و سوریه می‌پردازد.

این برنامه ها 30آبان به گویندگی زهرا تقی ملا، 3آذر به گویندگی فرید رشیدی و 4 و 5 آذر ساعت 20:40تا 20:55 پخش می‌شود.

«رویای اندلس» که چهارشنبه‌ها ساعت 21:30 به تهیه کنندگی احمد یوسفی مقدم پخش می‌شود،به بررسی عملکرد بسیج در حوزه نفوذ دشمن می‌پردازد.

ضمن اینکه در برنامه‌های «جهان سیاست»، «بحث روز» و «رویدادهای هفته» به موضوع بسیج می‌پردازد.

گروه ایران و جامعه رادیو ایران در برنامه‌های « سلام صبح بخیر» ، «خانه و خانواده»، «راه شب بامداد پنج شنبه»، «راه امام کلام امام»، « ایرانشهر»، «ایران را بشنویم» در گفتگو با مسئولان بسیج به فعالیتهای این نهاد مردمی می‌پردازند. متن و ترانه و کلام رهبری درباره بسیج از دیگر موضوعات این برنامه‌هاست.

پخش این شبکه رادیویی نیز به موضوعات فلسفه تشکیل بسیج، فعالیت ها و دستاوردهای بسیج، بیانات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیرامون بسیج،تبیین اهداف و چشم اندازهای بسیج مردمی، نقش بسیج در زمان جنگ و در زمان صلح، بیان اهداف و محورهای هفته بسیج و نام گذاری روزها ، اخبار و رویدادهای مربوط به هفته بسیج در سراسر ایران می‌پردازد.

گروه فرهنگ و اندیشه در برنامه‌های«پلاک هشت»، «راه شب بامداد جمعه»، «خیابان ایران»و «کافه هنر» همچنین«راه شب بامداد پنج شنبه شب» نیز به موضوع بسیج می‌پردازد.

رادیو فرهنگ در با ستاره‌ها

گروه جامعه این شبکه رادیویی در برنامه‌های «صبح به وقت فرهنگ» و «کوبه» به اتفاقات و برنامه های فرهنگی و انعکاس اخبار مرتبط با هفته بسیج می‌پردازد.

پخش سرودهای انقلابی در برنامه «چهار باغ» ، معرفی و زندگی نامه شهدای بسیجی در برنامه «با ستاره‌ها» ،معرفی شهدای بسیجی در «شنیدنی‌های تاریخ» و تاریخچه تشکیل بسیج در شنیدنی‌های تاریخ انقلاب از دیگر فعالیت‌های این شبکه رادیویی است.

رادیو جوان در شکوه حماسه

گروه اندیشه این شبکه رادیویی در دو برنامه «عصر من» در گفتگو با هنرمندان بسیجی در حوزه سینما، موسیقی، ادبیات و نگاهی به خلق آثار بسیج در این حوزه همچنین در برنامه «شکوه حماسه» به چگونگی شکل گیری بسیج در هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد.

اهمیت هفته بسیج، گفتگو با مسئولان بسیج و دست اندرکاران و ارگانهای زیربط از موضوعاتی است که گروه جامعه این شبکه رادیویی در برنامه‌های «جوان ایرانی سلام»، «خط خبر» و «کیلومتر88» به آن می‌پردازد.

رادیو تهران با پنجره‌ای برای تماشا

«پارک‌شهر» کاری از گروه مدیریت و برنامه ریزی شهری به پخش آیتمهای مستند از تشکیل بسیج مستضعفان می‌پردازد.

چگونگی تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی(ره) موضوعی است که گروهاخلاق و زندگی شهروندیدر برنامه»گفتاورد»به آن می‌پردازد.ضمن اینکهداستان ‌هایی‌کوتاه در «پنجره ای برای تماشا» پخش می‌شود.ضمن اینکه در «تهران من» کاری از گروه تهران و رویدادها گزارش‌هایی از هفته بسیج پخش می‌شود.

رادیو قرآن با شجره طیبه

«شجره طیبه» از گروه اطلاع رسانی به نقش بسیج و دستاوردهای چهل ساله انقلاب می‌پردازد.جنگ صبحگاهی «مهر تابان» از گروه محافل نیز به این موضوع می‌پردازد.

رادیو معارف با روایت عشق

«شجره طیبه» از گروه فرهنگ و جامعه، همچنین برنامه «مجله روز» به بررسی کارکردهای بسیج از آغاز تا کنون می‌پردازند.

گروه قرآن و اهلبیت در برنامه‌های «روایت عشق» به روایت هایی از زندگی شهدای بسیج و در «گفتگوی فرهنگی» به گفتگو با مسئولان بسیج می‌پردازد.

در برنامه«شاهد» شهدای بسیجی جنگ و در برنامه«چراغ مطالعه» کتاب های مرتبط با بسیج معرفی می‌شوند.ضمن اینکه در بخش‌های خبری مراسم هفته بسیج پوشش داده می‌شود.«صبح روشن» و «مهربان باشیم» نیز به تاثیرات بسیج و فعالیتهای آن برای جامعه می‌پردازند.

کلام‌های گهربار امام راحل (ره)با موضوع بسیج در در برنامه« کلام امام» از گروه فرهنگ و جامعه پخش می‌شود.

رادیو پیام با یاد و خاطره بسیجیان

در کلیه بخش های رادیو پیام یاد آوری نام و خاطره بسیجیان و ارزش و اهمیت بسیج و بسیجیان در دفاع مقدس، بسیج در کلام حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، اشاره به فداکاری و یاد شهدای مدافع حرم (بصورت اشاره در فواصل پخش) و موسیقی های مرتبط پخش می‌شود.

رادیو سلامت با سپید جامگان آسمانی

گروه بهداشت روان این شبکه رادیویی با برنامه «یاد یاران» به معرفی کادر پزشکی بسیجی و ذکر خاطراتی از آنان، «سپید جامگان آسمانی» آشنایی با شهدای بسیجی از کادر پزشکی در دوران دفاع مقدس و «به رنگ زندگی» آشنایی با اقدامات بسیج جامعه پزشکی می‌پردازد.

فعالیت های بسیجی جامعه پزشکی در سراسر کشور در برنامه «تپش مهر» ارائه می‌شود.در برنامه‌های «به زندگی سلام کن»،«ره آورد» و «کوچه سلامت پلاک 102»ضمن ارتباط با بسیج جامعه پزشکی و آشنایی با فعالیت های آنان ، شاخص های بهداشتی در مناطق محروم بررسی می‌شود.

تبیین فرهنگ بسیجی و ارزشهای بسیج به فرزندان، نقش همکاری اعضای خانواده در رفع مشکلات خانواده، بسیج جامعه پزشکی/فرهنگ بسیجی/بسیج زنان و ...از موضوعاتی است که گروه خانواده این شبکه رادیویی در برنامه‌های «نیم نگاه»، «پشت پلک صبح»،«خونه زندگی» و «به رنگ زندگی» به آن می‌پردازد.

رادیو گفتگو با مشق شیدایی

این شبکه رادیویی در برنامه «صبح و گفت و گو» در بخش‌هایی به آغاز هفته بسیج و معرفی رویدادهای فرهنگی این هفته، برنامه« گفت و گوی اقتصادی» بسیج، اشتغال و کارآفرینی، نقش سازمان بسیج سازندگی در تحقق اقتصاد مقاومتی،برنامه «گفت‌و‌گوی اجتماعی» نقش بسیج زنان در کنترل آسیب های اجتماعی (کارکردها و چالش ها)، برنامه« گفت و گوی علمی» تبیین دستاوردهای بخش های مختلف بسیج، برنامه« گفت و گوی فرهنگی» کارکردهای فرهنگی بسیج، ادبیات پایداری، خاطره نگاری جنگ و برنامه «رواق تماشا» بررسی توانمندی های حوزه گردشگری مذهبی و ظرفیت های گردشگری بسیج، برنامه «مشق شیدایی» بسیج در نگاه فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس، برنامه « هاشور» نقش بسیج سازندگی در محرومیت زدایی به خصوص در حاشیه شهرها و برنامه «آیینه داران بصیرت» بازخوانی مسئولیت های بسیج در اوضاع کنونی کشوراز گروه تاریخ و فرهنگ می‌پردازد.

بازخوانی مسئولیت و رسالت بسیج در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، بازخوانی مفهوم بسیج جهانی اسلام در چهارچوب ایده امام و نیازهای راهبردی جهان اسلام از موضوعاتی است که در برنامه گفت‌و‌گوی سیاسی و بسیج دانشجویی (کارکردها و چالش ها) در برنامه«فردای روشن» کاری از گروه سیاسی اجتماعی شبکه رادیویی گفت‌و ‌گو بیان می‌شود.

رادیو اقتصاد با روز از نو

برنامه «روز از نو» به فعالیت های بسیج مستضعفان در ارتباط با محرومیت زدایی و آبادانی مناطق محروم می‌پردازد.

رادیو ورزش با مدالشان پلاکشان

گروه تولید و تامین این شبکه رادیویی در برنامه«مدالشان پلاکشان» به معرفی شهدای ورزشکار بسیجی و برنامه «فوق‌العاده» در گفتگو با سردار صبور رئیس پیشین فدارسیون ورزش های سه گانه در مورد حضور بسیجیان در جبهه های حق علیه باطل و در عرصه های ورزشی کشور و حماسه آفرینی آنان در چهل سالگی انقلاب اسلامی می‌پردازد.

در« اسوه‌های جاوید » کاری از گروه ورزش و تفریحات نه تنها ایثارگران ورزشی معرفی بلکه به ارائه الگوی رفتاری برای نسل جوان در حوزه ورزش می‌پردازد.در «یک نفس تازه» و «نیمکت» متن‌هایی با موضوع بسیج خوانده و سرودهایی پخش می‌شود.

نقش تشکل های مردم نهاد از جمله بسیج به عنوان بزرگترین سازمان مردم محور در توسعه فعالیت های عمومی در حوزه ورزش در «همیشه با ورزش» بیان می‌شود.ضمن اینکه دربخشی از برنامه «مجله ورزشهای رزمی» فعالیت های بسیج در حوزه ورزش های رزمی پیگیری می‌شود.

برنامه «گپ آهنگ» نیز در گفتگو با بسیجیان ورزشکار و با پخش سرودهای حماسی این هفته را گرامی می‌دارد.

رادیو نمایش با رمان سوران سرد

برنامه صبحگاهی «گیومه» با بخش‌های متنوع به هفته بسیج و فعالیتهای فرهنگی و هنری در این هفته اشاره دارد.

رمان سوران سرد در برنامه ‌ای با همین اسم خوانش می‌شود.ضمن اینکه نمایش رادیویی «روایت عشق» داستان محسن کشوری دانش آموزی دبیرستانی است که پس از انقلاب و شروع جنگ تحمیلی به شدت مشتاق رفتن به جبهه است... اما هربار که اقدام به نام نویسی داوطلبانه می کند، اتفاقی می افتد و مانعی پیش می آید.

در برنامه «آزمون رستگاری» فرازی از زندگی سردار شهید کاظم نجفی رستگار معرفی می‌شود.برنامه« همراه با ستارگان» به فرازی از زندگی سردار شهید فضلاله محلاتی می‌پردازد.

رادیو صبا با بخند خوبان

در فواصل پخش این شبکه رادیویی متن و مطلب با موضوع هفته بسیج 2 بار در روز پخش می شود.در برنامه«لبخند خوبان» موسیقی مرتبط با هفته بسیج پخش می‌شود.

ضمن اینکه مسابقه تلفنی «همپای صبا» با موضوع هفته بسیج مسابقه‌هایی را اجرا و پخش می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر