وزیر خارجه روسیه تصریح کرد رویکرد آمریکا در قبال ایران و تلاش برای محدود کردن این کشور دارای سنت‌های چندصدساله و 75 میلیون جمعیت غیرحرفه‌ای و غیرواقع‌گرایانه است.
کد خبر: ۱۱۶۲۹۵۷
آمریکا نمی تواند ایران را محدود کند

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در گفتگو با شبکه یک تلویزیون روسیه، موضع‌گیری آمریکا در قبال ایران را «غیرواقع‌گرایانه» خواند و به شدت از آن انتقاد کرد.

روسیه یکی از طرف‌های مذاکراتی ایران در قالب 1+5 بود و پس از خروج «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از برجام در 18 اردیبهشت، بارها از یکجانبه‌گرایی آمریکا در عرصه جهانی انتقاد و بر لزوم حفظ برجام تأکید کرده است.

لاوروف با اشاره به رفتار دولت‌های مختلف و به خصوص دولت فعلی آمریکا در قبال ایران گفت: «ایالات متحده رفتاری حساسیت‌ برانگیز در قبال ایران دارد و این کشور را مقصر همه جرائم مرگبار عالم می‌داند. آنها از ایرانی‌ ها می‌خواهند که از همه کشورها غیر از کشور خودشان بیرون بروند و حتی در کشورهای همسایه خودشان و دیگر کشورهای منطقه، نفوذ سیاسی اعمال نکنند.»

وزیر خارجه روسیه در ادامه گفته: «بنظر من، این رویکردی غیرحرفه‌ای و غیرواقع‌گرایانه است و نمی‌توان آن را اجرایی کرد. چطور می‌توان کشوری را که سنت‌های چندصدساله و 75 میلیون جمعیت دارد را در مرزهای خود محدود کرد؟»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها