jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۳۲۸۱   ۰۱ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مدیر نظام رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای می‌گوید اگر خانواده‌ها بازی‌های رایانه‌ای را تهیه کنند که از نظر محتوایی و رده سنی مناسب ارزیابی نشده باشند در دراز مدت محتوای آسیب‌رسان بازی‌ها به ذهن و روان فرزندان آنها نفوذ خواهد کرد.رضا احمدی بازی‌های رایانه‌ای را به عنوان مهم‌ترین بخش فضای مجازی که کودکان و نوجوانان درگیر آن هستند، ارزیابی می‌کند و می‌گوید استفاده صحیح از این ابزار به آموزش نیاز دارد و در جامعه ما خیلی کم مورد بحث و چالش قرار گرفته است.

به گفته او در پژوهشهای انجام شده در ایران میانگین سن بازیکنان حوزه بازیهای رایانهای در کشور ما به 21 سال میرسد این در حالی است که در کشور آمریکا میانگین سن بازیکنان حوزه بازیهای رایانهای 36 سال است.

این آمار نشان میدهد در کشورهای غربی خانوادهها خیلی بیشتر درگیر این مسائل هستند و تعامل بیشتری با فرزندان خود در حوزه بازیها دارند. در ایران خانوادهها بازی را صرفا ابزاری برای سرگرم کردن فرزندان خود تلقی میکنند.

به گفته مدیر نظام ردهبندی سنی بازیهای رایانهای اگر خانوادهها بازیهای رایانهای فرزندان خود را به درستی خریداری نکنند و بازیهایی را تهیه کنند که از نظر محتوایی و رده سنی مناسب ارزیابی نشده باشند در دراز مدت محتوای آسیبرسان در بازیها به ذهن و روان فرزند نفوذ خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیایید یک کاری بکنیم

بیایید یک کاری بکنیم

هر عکسی یک نقطه طلایی دارد، یعنی یک جایی در عکس، کانون عکس است و مشت محکم می‌کوبد وسط قرنیه‌هایت، وسط قلبت. عکسی را حامد به واتس‌اپ می‌فرستد.

بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر