jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۷۰۸۳ ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

هنگامه ابراهیم‌زاده، رئیس هیات مدیره انجمن تالاسمی استان تهران، وضعیت دسترسی بیماران تالاسمی را به داروی آهن‌زدا بحرانی خواند و گفت: کمبود دارو باعث شده مرگ و میر بیماران افزایش یابد. وی از عضویت 1500 بیمار تالاسمی در انجمن استان تهران خبر داد و افزود: بزرگ‌ترین مشکل این بیماران، نبود درمان صحیح است، زیرا داروخانه‌ها، سهمیه دارویی بیماران را کم می‌کنند.

به گفته وی، بیمار با نسخه‌ای که در آن تعداد 150 عدد داروی آهن زدا نوشته شده به داروخانه می‌رود، اما داروخانه فقط 30 عدد دارو تحویل می‌دهد. ابراهیم‌زاده ادامه داد: داروخانه‌ها عنوان می‌کنند دارو کم است، اما معلوم نیست سرنوشت بقیه سهمیه دارویی بیمار برای یک ماه چه می‌شود، زیرا نسخه بیمار با تعداد 150 عدد دارو به بیمه ارسال می‌شود، در حالی که بیمار شاید فقط 30 یا 50 عدد دارو برای یک ماه گرفته باشد./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر