jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۴۸۵۵   ۲۷ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» ساخته زنده یاد وحید نصیریان با حضور خسرو سینایی برای گروه سنی نوجوان انجمن حمایت از کودکان کار نمایش داده می‌شود.

به گزارش مهر، آخرین اثر زندهیاد وحید نصیریان، امروز دوشنبه (27 فروردین) ساعت 10 صبح با حضور خسرو سینایی، کارگردان پیشکسوت سینمای ایران برای گروه سنی نوجوان انجمن حمایت از کودکان کار در سینما فرهنگ نمایش داده میشود.

انجمن حمایت از کودکان کار که با شعار «نه به کار کودک» فعالیت میکند جمعی از نوجوانان کار را که تحت حمایت خود قرار دارند به دعوت گروه سینمایی هنر و تجربه به سینما فرهنگ میآورند تا این انیمیشن سینمایی را در حضور خسرو سینمایی به تماشا بنشینند.

خسرو سینایی در این باره گفت: همه ما میدانیم گذراندن زندگی با پیچ و تابهایی که دارد بسیار دشوار است و این دشواری برای کسانی که از شرایط مالی و اجتماعی خوبی برخوردار نیستند سخت تر است و در این میان کودکان کار آسیبپذیرتر و محرومتر هستند چرا که همه کودکی خود را با کار گذرانده و هرگز کودکی نکردهاند. به عنوان سینماگری که سالها در این سینما بودهام همیشه آرزو داشتم بتوانم به سهم خودم برای کودکان و نوجوانان کار با هنر سینما خاطرهسازی کنم و زمانی که برای بودن در جمع کودکان کار دعوت شدم، بیدرنگ پذیرفتم چون به هیچ عنوان نمیخواهم لذت فیلم دیدن با کودکان را از دست بدهم و این لذت همواره آرزوی دیرینه من بوده است بخصوص این که فیلم «قلب سیمرغ» اثری برگرفته از افسانههای کهن ایران از جمله شاهنامه است.

در این فیلم انیمیشن بازیگرانی چون حمید فرخنژاد در نقش «رخش»، رضا کیانیان در نقش «شیردال»، الهام پاوهنژاد در دو نقش «آفرین» و «هما»، پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا»، امین قاضی در نقش «رها»، علیرضا طاهری در نقش «رستم»، آرزو آذری در نقش «مینو» و وحید نصیریان در نقش «دم شیردال» صداپیشگی کردهاند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر