jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۳۰۵۹   ۱۹ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری نشست‌های جداگانه با شرکای اجتماعی درباره تعیین دستمزد سایر سطوح کارگری خبر داد و گفت: هم‌اکنون دو پیشنهاد افزایش 8 و 12 درصدی مزد مطرح است که باید به یکدیگر نزدیک شوند.

احمد مشیریان در گفتوگو با فارس در پاسخ به این سؤال که چه پیشنهادی برای افزایش دستمزد سایر سطوح مزدی کارگری مطرح شده است، عنوان کرد: کارگران افزایش 12 درصدی نسبت به پایه حقوق سال 96 بعلاوه رقم ثابت روزانه 2418 تومان را پیشنهاد کردند و از طرفی نمایندگان کارفرمایی درباره میزان افزایش مزد سایر سطوح افزایش 3/8 درصدی بعلاوه روزانه 3333 تومان را مطرح
کردند.

مشیریان تصریح کرد: با مذاکراتی که به صورت سه جانبهگرایی دنبال میشود، سعی میکنیم پیشنهادها را به یکدیگر نزدیک کرده و تا پایان فروردین تکلیف میزان افزایش سایر سطوح مزدی را روشن کنیم.

مشیریان با اشاره به اینکه وزیر کار سعی دارد تا در هفته جاری، نشستهای جداگانهای با نمایندگان گروههای کارگری و کارفرمایی برگزار کند، گفت: با توجه به اینکه تنها دو پیشنهاد نهایی برای سایر سطوح مزدی ارائه شده، باید رقمی به عنوان مبنای افزایش مزد سال آینده تعیین و ابلاغ شود.

وی در عین حال گفت: وزارت کار با هر دو پیشنهاد نمایندگان کارگری و کارفرمایی موافق است و منتظریم با برگزاری جلسات تکلیف بسته مزدی سال 97 مشخص شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر