jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۳۰۵۹   ۱۹ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری نشست‌های جداگانه با شرکای اجتماعی درباره تعیین دستمزد سایر سطوح کارگری خبر داد و گفت: هم‌اکنون دو پیشنهاد افزایش 8 و 12 درصدی مزد مطرح است که باید به یکدیگر نزدیک شوند.

احمد مشیریان در گفتوگو با فارس در پاسخ به این سؤال که چه پیشنهادی برای افزایش دستمزد سایر سطوح مزدی کارگری مطرح شده است، عنوان کرد: کارگران افزایش 12 درصدی نسبت به پایه حقوق سال 96 بعلاوه رقم ثابت روزانه 2418 تومان را پیشنهاد کردند و از طرفی نمایندگان کارفرمایی درباره میزان افزایش مزد سایر سطوح افزایش 3/8 درصدی بعلاوه روزانه 3333 تومان را مطرح
کردند.

مشیریان تصریح کرد: با مذاکراتی که به صورت سه جانبهگرایی دنبال میشود، سعی میکنیم پیشنهادها را به یکدیگر نزدیک کرده و تا پایان فروردین تکلیف میزان افزایش سایر سطوح مزدی را روشن کنیم.

مشیریان با اشاره به اینکه وزیر کار سعی دارد تا در هفته جاری، نشستهای جداگانهای با نمایندگان گروههای کارگری و کارفرمایی برگزار کند، گفت: با توجه به اینکه تنها دو پیشنهاد نهایی برای سایر سطوح مزدی ارائه شده، باید رقمی به عنوان مبنای افزایش مزد سال آینده تعیین و ابلاغ شود.

وی در عین حال گفت: وزارت کار با هر دو پیشنهاد نمایندگان کارگری و کارفرمایی موافق است و منتظریم با برگزاری جلسات تکلیف بسته مزدی سال 97 مشخص شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر